Erdoğan'ın ajanları Avrupa'yı ayağa kaldırdı!
 Avusturya Yeşiller Partisi Güvenlik Sözcüsü Milletvekili Peter Pilz, Türkiye'nin Avusturya'da gayriresmi 200 casus bulundurduğunu, bunun Viyana'da görev süresini tamamlayan bir Türk yetkili tarafından koordine edildiğini açıklamıştı. 10 Şubat'ta yapılan açıklama sonrası ülke ayağa kalkarken, Avusturyalı makamlar konuyla ilgili harekete geçti.

Bu vahim olaydan tam 4 gün sonra açıklama yapan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hüseyin Müftüoğlu, "İddiaları reddediyoruz" dedi.  Avusturyalı yetkililere, sağduyuyla hareket etmeleri ve Türkiye-Avusturya ilişkileri ile Avusturya’daki Türk toplumunun esenliğine zarar veren bu tür açıklamalardan kaçınmaları çağrısında bulunuyoruz" diye de ekledi.

HUZURU ERDOĞAN BOZUYOR
Avrupa'da Almanya başta olmak üzere Avusturya'nın yanısıra birçok ülke ile ABD, Erdoğan'ı tam olarak "Avrupa'daki Türk toplumunun esenliğine zarar vermekle" suçluyor. Zira Erdoğan'ın hem bu ülkelerdeki görevli imamlar ve bürokratlar aracılığıyla, hem MİT görevlileri vasıtasıyla, hem de sıradan vatandaşları kullanarak Türk toplumunu fişlediği defalarca ortaya çıktı. 

Bu fişlemeyi yapan "Görevlilerin",Fetöcüler olmak üzere tüm Erdoğan muhaliflerini adım adım izledikleri, onların eğilimleri ve yaşam şekilleri hakkında bilgi toplayıp Ankara'ya casusluk yaptığı ortaya çıkmıştı. Örneğin Almanya'da 13 resmi görevli imam, suç üstü yakalanarak görevlerinden ihraç edilmişti. 

Öte yandan seçim dönemlerinde Erdoğan Almanya'da miting yapmak istemiş, Alman makamları bu durumdan rahatsızlığını Ankara'ya iletmişti. 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×