Erdoğan ‘Rabbim de, milletim de bizi affetsin’ deyince her şey hallolmuş mu oluyor?
 

Olağanüstü Din Şurası’nın açılışında konuşma yapan Tayyip Erdoğan, Fethullah Gülen cemaatiyle ilgili, “Bizler de bu yapıya tüm siyasiler gibi iyi niyetle destek olduk. Açık konuşuyorum ben de şahsen pek çok görüşüne katılmasam da bunlara yardımcı oldum. Dedik ki bir ortak yanımız var. Uzun süre gerçek yüzlerini göremedik” dedi.


Erdoğan: Ben de bunlara yardımcı oldumErdoğan’ın konuşmasından bazı bölümler şöyle:

“Tek parti döneminden itibaren uzun süre irtica paranoyası ile dini cemaatlerin üzerine gidildiği gibi her yapı gibi bu yapıda milletimizin kanatları altında varlığını sürdürmüştür. Bizler de bu yapıya tüm siyasiler gibi iyi niyetle destek oldu. Açık konuşuyorum ben de şahsen pek çok görüşüne katılmasam da bunlara yardımcı oldum. Dedik ki bir ortak yanımız var. Uzun süre gerçek yüzlerini göremedik.
2010 yılından itibaren bu tespiti paylaştığım çok sayıda üst kademe yönetici arkadaşlarım oldu ve tavrımız değişti. 2012’de bu yapıyla ilgili tavrımızı da daha net olarak ortaya koyduk. Bu dönemde hızlanan TSK’ya yönelik operasyonlar ve davalarla ilgili ciddi şüphelerim oluştu. Uzun yıllar birlikte çalıştığım komutanlara yönelik suçlamalar beni ikna etmiyordu.
17-25 Aralık darbe girişimi bu örgütün yüzünü ortaya koyan hamle oldu. Bunu dahi anlatırken, birçok arkadaşlarımız yine inanmıyordu. Hala inanmayanların da olduğunu biliyorum.
Her şeye rağmen bu hain örgütün gerçek yüzünü çok daha önceden ortaya koyamamış olmanın üzüntüsü içindeyim. Bunun için hem rabbimize, hem milletimize verecek hesabımız olduğunu biliyorum. Rabbim de, milletim de bizi affetsin.
Bazıları bölücü terör örgütüyle özdeş hale getiriyor. PKK terör örgütünün elinde doğru dürüst silah bile yok. Ama bu FETÖ milletin vergileriyle alınan bu F16’larla, F4’lerle, tanklarla, toplarla milletine kurşun yağdırıyor, bomba yağdırıyor. Yeri geldiğinde zaten beraberler, PYD’yle, PKK’yla… Seçimlerde yaşadık. Seçim karargahlarında nasıl beraber olduklarını, zaten giyimleri kuşamlarıyla biliyoruz.
Şu saatten sonra, Pennsylvania’daki şarlatanın, terörist başının hezeyanlarına kulak veren herkes başına gelecekleri peşinen kabul etmiş demektir.
Bu yapının mayasında iki yüzlülük olduğu için pişman olduklarını söyleyenlerin samimiyeti konusunda ciddi tereddütlerimiz var. Gerçekten pişman mı oldular? İntikamcı bir düşünceyle söylüyorum. Yoksa riyakarlık içindeler mi? Anlamakta zorlanıyoruz. Elbette esas beyandır diyeceğiz ama bunlara karşı da gardımızı asla düşürmeyeceğiz.”

Özellikle kurduğu şu cümle çok ilginç: Bu yapının mayasında iki yüzlülük olduğu için pişman olduklarını söyleyenlerin samimiyeti konusunda ciddi tereddütlerimiz var.”
Biz de onun söylediklerinden samimiyetinden tereddüt duyuyoruz dersek ne olur?
Ayrıca, Tayyip Erdoğan’ın FETÖ’ye yardım ettiğini ve pişman olduğunu söylemesi, kanunlar önünde yeterli oluyorsa, diğer gözaltına alınan, tutuklanan, bu örgüte üye olduğu ya da yardım ettiği gerekçesiyle tasfiye edilen binlerce kişi de aynı söylem de bulunarak “bunlara yardımcı oldum, Rabbim ve milletimiz affetsin” derlerse bütün atılı suçlardan kurtulacaklar mı?
Kaynak : redaktif.com

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
COSKUN TOKTAMIS 2 yıl önce

Kimi kandiriyorsun beyim.....?gec bunlari gec....!!memleketi mahv ettin...hala istifa edip def olup gitmiyorsun. Hangi KENE ailesine mensupsun acaba...o kadar yapistin ki cunku!!!