Erdoğan şimdi de kendini baş muhtar ilan etti!
 Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 29. Muhtarlar Toplantısı'na "Ben Türkiye'nin tamamını kontrol eden başmuhtarım" sözleriyle başladı.

Erdoğan, terörle mücadele konusuna değinerek savunmadan taaruza geçtiklerini belirterek " Artık tehditlerin kapımıza dayanmasını beklemeyeceğimiz. Yeni güvenlik anlayışı Türkiye'nin Suriye ve Irak'ta neden olduğunun en açık ifadesidir. Artık iş kapıya geldikten sonra müdahale dönemi bitti" dedi.

Erdoğan, darbe mağdurları tartışmaları için ise "Mağdur edebiyatı yapanlar ihanet içindedir" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:
Biz muhtarlarımızla şehirlerimizin, bölgelerimizin meselerini konuşmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Anlamayanların gözden kaçırdıkları husus şu; kürsüden ülkemiz ve dünyayla ilgili meseleleri anlatırken burada karşımda oturan muhtarlarımızı bir bakışları, itirazları, isyanları, tasdikleri bana çok şey anlatıyor.

İlim sahibi olursun ama irfan sahibi olamazsan bir hiçtir, işte milletin irfan sahibi olması burada. Bu irfanı eğitimle ölçemezsiniz. Zaman zaman özellikle yabancı basın mensupları 14 yıldır Türkiye'yi nasıl yönettiğimin sırrını soruyorlar.

"TÜRKİYE'Yİ KONTROL EDEN BAŞMUHTARIM"
İşte bu sır, karşımda oturuyor. Başarımın sırrını milletimin irfanına tabii olmaktaki isabetime borçluyum. Ben Türkiye'nin tamamını kontrol eden baş muhtarım. Gönül gözü kapalı olana Rabbim şifa versin. Tüm siyasi hayatım boyunca şunu gördüm, biz bir adım attıysak milletimiz 5 adımdır.

O nedenle millete efendi olmayacaksın, millete hizmetkar olacaksın. Millete afra tafra yaparsan bir seçimde getirir, diğer seçimde götürür. Milletten bir adım kaçanlar, koşarak uzaklaşanlar ise kendilerine itibar etmedikleri için kızıyorlar, halka ne kızıyorsun? Milletle kavga etmeyi bırakıp millete tabii olsalar mesele çözülecek. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir demekle egemen olunmuyor, milletin hakkına tabi olmakla egemen olunuyor.

Değerli kardeşlerim, geçtiğimiz Türkiye'deki yönetim anlayışı üzerinde durmuş, artık tehditlerin kapımıza dayanmasını beklemeyeceğimizi ifade etmiştik. Bu yeni güvenlik anlayışı Türkiye'nin Suriye ve Irak'ta neden bulunduğunun en açık ifadesidir. Artık iş kapıya geldikten sonra müdahale dönemi bitti. "

MAĞDUR TARTIŞMASI
Mağdur edebiyatı yapanlar ihanet içindediler. Kimse bize akıl vermesin. Karısına, kocasına.. İçeri girince evladım mağdur. Himmet toplantılarında paraları toplayacaksın örgüte aktaracaksın sonra mağdur. Ne mağduru taç Afferdersiniz ihanet şebekesi bir araya gelecek küfür edecek alkış yapılacak. Sonra mağdur! İçlerinden bir tanesi çıkıp bir tanesi bir şey diyemiyor. Cumhurbaşkanımıza nasıl böyle dersin diyemiyor.

Kimse mağdur edebiyatı yapmasın. Kim mağduriyet edebiyatı içindedir ciddi bir sıkıntı içindedir. Ülkemin huzuru için bu kararlı duruşu sergilemek zorundayız.

"İŞ KAPIYA GELDİKTEN SONRA DÖNEMİ BİTTİ"
Değerli kardeşlerim, geçtiğimiz Türkiye'deki yönetim anlayışı üzerinde durmuş, artık tehditlerin kapımıza dayanmasını beklemeyeceğimizi ifade etmiştik. Bu yeni güvenlik anlayışı Türkiye'nin Suriye ve Irak'ta neden bulunduğunun en açık ifadesidir. Artık iş kapıya geldikten sonra müdahale dönemi bitti.

Biz çözüm süreci dedik mi? Milli birlik dedik mi? bunları dedik. Sonuç alabildik mi? Hayır. Gaziantep'te o kına töreninde 56 kardeşimizin orada bir canlı bombayla şehit edilmesi, 100 kişinin aralanması olayı artık bu işin bitiş noktası oldu.

"Madem ki böyle bir adım attı, şimdi biz Suriye'ye yaptığımız ön hazırlıktan sonra Cerablus'tan gireceğiz" dedik ve ÖSO önde, arkasında lojistik destek bizde olmak üzere Cerablus'a girildi. Peki Cerablus'a kim yerleşti? Cerablus halkı yerleşti.

EL BAB'A GİDİLİYOR
Ardından El-Rai'ye girildi, Rai'den hemen bunların kutsadıkları, biliyorsunuz meşhur Dabık vardır ve Dabık'a doğru inildi ve DEAŞ orada çok ciddi bir direnç gösterdi ama Dabık aşıldı. Şimdi de Dabık'tan El Bab'a gidiliyor.

HALEP'LE İLGİLİ İTİRAZIMIZ VAR
Bu arada bir terör örgütü PYD/YPG ona karşı da gerekli mücadele nerede karşımıza çıkarsa o da veriliyor. Şimdi El-Bab'dan Mümbiç'e doğru. Bizim Halep'le ilgili şu an bir sorunumuz yok ama itirazımız var. Bunu da sayın Putin ile görüştüm, dedim "Halep halkını artık huzura kavuşturalım" Halep'te terör gruplarına karşı müşterek mücadele verelim ama Halep Haleplilerindir. Halep'in üzerinde bir hesaba girmek doğru olmaz çünkü bizim Halep'le bağlarımız var ve Halep'te böyle bir işgal yapılacak olursa bu insanlar Gaziantep'e Kilis'e gelecek.

LOZAN DEYİNCE...
Onların da sıkıntılarına çözüm bulmak bizim vicdani meselemizdir. Şimdi biz tarihi ve hukuki haklar deyince, Lozan deyince birileri çıkıyor "Sizin Suriye ve Irak'ın topraklarında gözünüz mü var" deniyor. Bugün bazı gazeteler "Erdoğan Misak-ı Milli dedi, ortalığı karıştırdı" diyor. Ya tarih böyle diyor, ben değil. Bunları konuşmayalım mı? Tersine bu ülkelerin topraklarında gözü olanlara karşı, buradaki kardeşlerimizi birbirine düşürmeye kalkışanlara karşı adım atıyoruz ya. Bizim fiziki sınırlarımız farklı, gönül sınırlarımız bambaşkadır.

Bizim için Balkanlar yüreğimiz bir yanı, Kafkaslar diğer yanıdır. Israrla Irak ve Suriye'deki gelişmelerden uzak kalmamızı isteyenlerin iyi niyeti olabilir mi?

MÜNBİÇ'İ TEMİZLEYECEĞİZ
Bir kez daha ifade ediyorum, Türkiye Irak ve Suriye'de yaşanan her gelişmenin içinde mutlaka yer alacaktır. Gerekirse diplomatik ve askeri gücümüzle oradaki kardeşlerimizin yanında olacağız. İşte Suriye'de varız, Cerablus'tan başladık, sırada El Bab var. Birileri ısrarla ÖSO ve Türkiye'yi El Bab'dan uzak tutmaya çalışıyor.

Biz yerel güçlerle bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Tekrar ifade etmek istiyorum; El Bab'a kadar gideceğiz, terör koridorunu biraz daha aşağıdan da olsa tesis etme amaçları var, hatta en kısa sürede Mümbiç'i PYD/YPG'den de temizleyeceğiz. Ya Fırat'ın doğusuna gidecekler, ya da biz gereğini yapacağız. Biz Amerikalı dostlarımıza söylüyoruz, DEAŞ ile mücadele mi? Gelin yapalım.

"NUSRA'DA IŞİD'E KARŞI SAVAŞIYOR"
Terör örgütünü niye yanımıza alıyoruz ya? DEAŞ düşman diyorsanız El Nusra DEAŞ'a karşı savaşıyor o zaman bunu niye terör örgütü ilan ediyorsunuz? Biz hepsine terör örgütü gözüyle bakıyoruz. Ülkemize yönelik tehditleri bertaraf etmek için gerekli önlemleri alıyoruz. Artık terör örgütlerini kendi sınırlarımız içinde karşılamayacağız, sorunu kaynağında çözeceğiz."

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×