Erdoğan yine CHP'ye çattı, Katliamdan bölücülük çıkardı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muhtarlar buluşmasında konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye ve Türk milleti terör örgütleri üzerinden adeta ateşle imtihana tabi tutuluyor. Bu saldırıların asıl amacı duygularımızı aklımızın önüne geçirmektir bizi birbirimize düşürmektir" dedi. Erdoğan, Türkiye'de kimsenin hayat biçiminin sistematik bir tehdit altında olmadığını iddia etti.
Erdoğan, "Ortaköy ile ilgili bu kadar feveran edenler acaba Gaziantep'teki o 56 kişiyle ilgili ne yazdılar, ne konuştular. O büyük bir vahşet değil mi? Orada niye konuşmadınız... En iğrenç istismar, Ortaköy saldırısında olduğu gibi, ölü bedenler üzerinden yapılmaya çalışılan istismardır." dedi.
Oysa Erdoğan, Gaziantep'in Reyhanlı ilçesinde 56 kişinin hayatını kaybettiği saldırı sonrası söyledikleri aynen şöyleydi: "53 tane Sünni vatandaşımız şehit edildi"
Erdoğan bu açıklamasıyla ilk kez terör saldırısında hayatını kaybedenleri mezhebine göre ayırmıştı. 
CHP'YE ÇATTI
Bulundukları makamın getirdiği mesuliyetten tamamen uzaklaşarak, bu mesuliyetten uzak ifadeler kullanmaları bizi üzüyor. Türkiye teröre teslim oldu demek, terör örgütleriyle aynı safta yer almaktır. Terör örgütlerinin asıl amacı birilerine bu sözü söyletmektir. Bu sözü söyleyen kişi siyaset yapmıyor, şer ittifakının değirmenine de su taşıyor. Türkiye'nin kendi güvenliği için yürüttüğü mücadeleyi başka devletinin iç işlerine karışmak olarak gören kafa, olan bitenden hiçbir şey anlamıyor demektir. DAEŞ'e karşı mücadele edenlere karşı terör örgütlerine silah sağlıyor demektir. 
KİMSENİN YAŞAM BİÇİMİ TEHDİT ALTINDA DEĞİLDİR
Hemen bunu yaşam biçimleri vesaire buraya kaydırmanın hiçbir anlamı yok, bunlar tamamiyle ülkemizdeki siyasi iradeyi bir kenara öteleme, ülkemizi bölme operasyonundan başka bir şey değildir. Saldırgan o gece orada değil de ertesi gün mesela bir pazaryerinde aynı eylemi yapsa yine benzer tavırlar sergilenecek miydi acaba? Buradaki amacın Ortaköy ölenlerin hakkını korumak değil, bir çatlak oluşturup toplumu kutuplaştırmak olduğu çok açıktır. Bu gerçeği görmek için aynı çevrelerin her iki olayla ilgili ifadelerini yan yana koyup bakmak kafidir. Türkiye'de kimsenin hayat biçimi sistematik bir tehdit altında değildir, asla müsade etmeyiz. Buna 14 yıllık iktidar döneminde fırsat vermedik, aksini iddia edenler somut örneklerle bunu ortaya koymak zorundadır. En iğrenç istismar ölü bedenler üzerinden yapılandır. Ben yakın zamanda 6-8 Ekim olayları sırasında sakalından dolayı dövülen insanlara örnekler verebilirim, kıyafetleri yüzünden aşağılanmaya maruz kalmış kızlarımıza, kadınlarımıza dair örnekler verebilirim.
ÖLÜMLERİ KIYASLADI
Reyhanlı saldırısı sonrası ölenlerin "mezhebine" vurgu yapan Erdoğan, Ortaköy saldırısı sonrası tekrar Reyhanlı saldırısını kullandı ama bu kez kıyaslama yapmak için. 
ALEVİ OLMALARI NEDENİYLE
Erdoğan'ın sözlerinin arka planında ise Reinanın sahibinin Alevi olması yatıyor. Reinanın işletmecisi Mehmet Koçarslan, saldırıdan sonra ilk açıklamasında ABD'nin istihbarat vermesine rağmen göz göre göre bu saldırının gerçekleştiğini söylemişti. Koçarslan bu sözlerinin ardından AKTroll hesapları tarafından Aleviliği üzerinden linç edilmişti.                             
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×