Erdoğan, Zarrab’ın avukatlığına soyundu: “Suçsuz ama 6 aydır tutuyorlar”
 New York’ta BM Genel Kurulu dönüşünde Saray’ına yakın gazetecilere uçakta konuşan Erdoğan; darbe girişimi sonrası Cemaat ve Gülen’in iadesi, Fırat Kalkanı macerası ile Rakka ve Musul operasyonları, Moody’s, Reza Zarrab gibi başlıklarda bir dizi açıklamada bulundu. Erdoğan’ın açıklamalarını Hürriyet gazetesi adına New York’ta bulunan Abdülkadir Selvi ve Fikret Bila köşelerine taşıdı.

Rakka operasyonu ile ilgili sorulan sorulara çelişkili yanıtlar veren Erdoğan, ilk önce “ABD, Rakka işini PYD ve YPG ile gerçekleştirmek isterse, Türkiye olarak böyle bir operasyonda yer almayız” derken, hemen ardından böyle bir durum olması halinde kara desteği sağlanıp sağlanmayacağı sorusuna ise “Kurumlarımızla istişare yapmadan bu tür konularda bir açıklama yapmam doğru olmaz” yanıtı verdi.

Erdoğan, konuşmasındaki “güvenli bölge” vurgularına ilişkin ise “Kerry de son açıklamalarında uçuşa yasak bölgeden bahsetti. Gelecekleri yer burasıdır. Başka seçenek yok” dedi, eğit-donat çalışmasının devamı olarak Suriye’deki cihatçı çetelerden bir “milli ordu” kurulması gerektiğini ifade etti.
erdoğan reza SUÇSUZ ile ilgili görsel sonucu

Erdoğan’ın bakanları Zarrab’ı suçsuz bulmuş, Zarrab’ı FETÖ’nün adamları yargılıyormuş!

Erdoğan’ın konuşmalarındaki en çarpıcı kısım ise 17-25 Aralık yolsuzluk soruşturmasının kilit ismi Reza Zarrab hakkında sarf ettiği sözlerdi. Zarrab’ın ABD’de gözaltına alınıp tutuklanması ve yargılanması hakkında bugüne kadar sessiz kalmayı tercih eden Erdoğan, sessizliğini bozdu, Zarrab’ın avukatlığına soyundu.

“Gerek Adalet gerek Ekonomi bakanlığımızın yaptıkları çalışmalara göre, bu kişinin bir suçu da bulunmuyor. İran da aynı şeyi söylüyor. Ancak buna rağmen bu kişi 6 aydır ABD’de tutuklu durumda” diyen Erdoğan, Zarrab’ın yargılandığı davanın savcısı Preet Bharara ve hakimi Richard Berman’ın Cemaat’in adamları olduğunu ileri sürdü, ABD’yi “Zarrab’ı FETÖ’nün yedirip içirdiği isimlere teslim etmek” ile suçladı.

Sendika.Org

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×