Erdoğan’a mitinginde işçilerden protesto: “Bana slogan atmayın, bunu başkalarına yapın”
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Zonguldak’taki ‘Evet’ mitinginde, konuşması sırasında slogan atan maden işçilerini “Sloganik şeylerle bizim konuşmalarımızı kesmeyin. Onu başkalarına yapın.” diye azarladı.
Şahsi olarak 3000-3500 kişiyi işe aldığını iddia eden Erdoğan, “Biz her şeyi düşünürken, ülkenin menfaatini de düşüneceğiz” sözleriyle sermayeyi gözetme gerekliliğine vurgu yaptı, “Olayı bazı fitne unsurlarının girmesiyle slogana dönüştürmeyeceğiz” diyerek de işçi taleplerini “fitne” olarak niteledi.

“Toplu açılış törenleri” adı altında anayasal sınırlarını çiğneyerek sürdürdüğü ‘Evet’ mitinglerinin Zonguldak’taki ayağında konuşan Erdoğan, “İşçi artsın, üretim artsın” sloganı atan işçileri “Sloganik şeylerle bizim konuşmalarımızı kesmeyin. Ben buraya geldiğimden bu yana 3 bin-3 bin 500 kişi aldım. Dürüst olun. Eleman almakla üretim artmıyor. Ülkenin menfaatini de düşüneceğiz. Olayı bazı fitne unsurlarının girmesiyle slogana dönüştürmeyeceğiz. 3 bin-3 bin 500 kişiyi buraya alan benim. Bana slogan atmayın, bunu başkalarına yapın.” sözleriyle azarladı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ÖNDER ÜRETMEN 2 yıl önce

DEMEK MEMNUN OLMAYAN AZDA OLSA İŞCİ KARDEŞLERİMİZ VAR SES VEREBİLİYORLAR ONU İÇİN REFERANDUM YÜDE 50 ETRAFINDA EVET VEYA HAYIR BİZLERİ MEMNUN ETMEYECEK GÖNÜNEN ŞU Kİ KABUL GÖRMESİ TÜMÜMÜZ İÇİN EN AZ 100 DE 70 OLMASI GEREKİYOR BU İŞ TUTMADI HAYIR CIKACAK.