Erdoğan’ın konuşmalarını dinleyince yüreği ferahlayan Feyzioğlu’dan yağlamalar
 Feyzioğlu, konuşmasını “Yanlış konuşuyorsun” diyerek bölen Erdoğan’a “Neyi yanlış konuşuyorum sayın Başbakanım?” diye sormuş, bunun üzerine Erdoğan “Böyle bir edepsizlik olmaz ki” diye tepki göstermişti.

Konuşmasına devam eden Feyzioğlu, Başbakan Erdoğan’ın bu sözleri üzerine kürsüden; “Edepsizlik yapan ben değilim sayın Başbakan” demişti.

Feyzioğlu, görüşme sonrasında basına yaptığı açıklamada “İstisnasız 79 Baro, daha gece yarısı olmadan tavrımızı açıkça ortaya koymuştuk. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamalarını duyunca yüreğimiz ferahladı” ifadesini kullandı.  Van depremi sonrası konteyner kentte yaşamak zorunda bırakılanların durumu hakkında konuşunca Tayyip Erdoğan tarafından edepsizlikle suçlanan Feyzioğlu’nun, şimdi gittiği Saray’da ne Van’lı depremzedeler var, ne hukuksuzluk, ne torba yasalar, ne memleketin satılışı… ne de Diyarbakır’da Dört Ayaklı Minare’nin önünde katledilen Tahir Elçi vardı.

Sitem ediyor Türkan Elçi Tayyip Erdoğan’a: “Milletin evi dediğiniz Külliye’nizdeki baro başkanları toplantınızda bir baro başkanı eksik. Çünkü faili meçhul” haklı olarak, üzgün olarak, kızgın olarak.

13

Feyzioğlu’nun  “79 milyon vatandaşı kucaklaştırmanın tek yolu adalet paydasında buluşmak. Hukukun üstünlüğüne güven sağlandığında, dini dili, inancı ne olursa olsun vatandaşımız Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmakla gurur duyacaktır. Böylece sinsi yapıların planları da sonsuza dek boşa çıkmış olacaktır. Kuvayı Milliye ruhunun bir daha bozulmamak üzere sürdürülmesini diliyoruz” diyerek Saray’da konuştuğu saatlerde Özgür Gündem Gazetesi’ne TEM polisleri tarafından baskın yapılıyor, muhabir Gülfem Karataş’a gazeteyi basan polisler saldırıyordu. Tayyip Erdoğan ve Feyzioğlu’nun adalet dağıtmak istedikleri, kucakladıkları 79 milyon vatandaşın içerisinde kimler var çok merak ettik.

Geçen sene  “Tayyip Erdoğan dönemi, iktidar partisi açısından da, Türkiye açısından da bitmiştir.” diyen Feyzioğlu için “vatan-millet-sakarya” ayağından, “içim ferahladı” yağlamalarına bakılırsa, onun için Tayyip Erdoğan dönemi yeni başlıyor.
redaktif.com

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×