Eren Erdem'in babasından çağrı
Eren Erdem'in babasından çağrı

Maruz kaldığı hukuksuzlukları protesto için Adalet Orucu'na başlayan Eren Erdem'e babası bir video ile seslendi.

Eren Erdem Adalet Orucu'nun dördüncü gününde. Erdem maruz kaldığı hukuksuzlukları protesto etmek ve sesini duyurmak için başladığı eylemi sürdürüyor. Ancak ailesi ve kamuoyundan bu eylemi bırakması çağrısı yapılıyor.

Halk TV'de yayınlanan Medya Mahallesi programında Ayşenur Arslan, Eren Erdem'in babası Hasan Erdem'in videosunu yayınladı. Oğluna seslenen baba Hasan Erdem, "Oğlum vazgeç" dedi. Erdem, kamuoyuna da seslenerek "Eren oğlum bu eylemden vazgeç. Oğlunu düşün, anneni düşün, seni sevenleri düşün. Buradan kamuoyuna seslenmek istiyorum, yazarlar, siyasetçiler biz ikna edemedik oğlumu, lütfen oğlumu ikna edin. Oğlum 10 tane ilaç kullanan birisi... Nedir açlık grevi böyle birşeyi biz sana yakıştırmıyoruz. Lütfen bu eylemden vazgeç." çağrısında bulundu.

YARKADAŞ PM'YE ÇAĞRI YAPTI
Program konuğu gazeteci ve CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş, CHP PM'ye çağrı yaptı. PM'nin Cumartesi günü toplanacağını anımsatan Yarkadaş, "CHP PM'si cumartesi 14'te toplanacak. PM'deki arkadaşlara sesleniyorum kendisi de PM üyesi olan Eren Erdem'in adalet orucunu ve çığlığını duyduğunuza dair bir deklarasyon yayınlayın. En yüksek sesle Eren Erdem'in bu davasına sahip çıktığınızı belirtin." dedi.

Eren Erdem'in avukatı Ender Ersözlü'den aldığı son bilgiyi de aktaran Yarkadaş, "Cezaevi idaresi belirli saat aralıklarında tansiyonunu ölçüyor. Cezaevi idaresi gerekli sıvı ve şekeri temin ediyor. Buradan cezaevi idaresine teşekkür ediyoruz" şeklinde aktardı. 

Yarkadaş canlı yayın esnasında kendisine Haluk Pekşen'den gelen mesajı da aktardı. Yarkadaş, PM üyesi olan Pekşen'in, "Gerekli mesaj alınmıştır. Biz cumartesi günü gerekeni yapacağız" dediğini aktardı.

EREN ERDEM'E DESTEK EYLEMLERİ YAPILABİLİR
Programda hem Barış Yarkadaş hem de Ayşenur Arslan Eren Erdem'e açlık grevini bırakma çağrısı yaptı. Arslan, "Eren bu toplum sana sahip çıkıyor. Eren sıvıyı kesme, bunu yapma" derken, Yarkadaş da "Sesin duyuldu, açlık grevini bırak. Türk medyası da dünya medyası da senin çığlığını duydu. Lütfen artık son ver." diye konuştu.

EREN ERDEM'E DESTEK EYLEMLERİ
Öte yandan Yarkadaş CHP örgütlerinde de Eren Erdem'e destek için eylemler yapılacağı bilgisini paylaştı. Maltepe İlçe Örgütü, Gaziosmanpaşa İlçe Örgütü Kadın Kollarını üyelerinin Eren Erdem'e destek için açlık grevi yapma hazırlığında olduğunu aktaran Yarkadaş, Almanya'da da cumartesi günü bir temsili destek açlık grevi yapılacağını belirtti. 

 


Gerçek Gündem
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163