Eski İzmir Baro Başkanı Aydın Özcan'dan Adliyenin bölünmesine tepki

Eski İzmir Baro Başkanı Aydın Özcan'dan Adliyenin bölünmesine tepki

İzmir Eski Baro Başkanı Avukat Aydın Özcan, İzmir’de farklı bölgelerde bulunan adliyelerin bir yerde toplanması için açık çağrıda bulundu.Eski Baro Başkanı Özcan, Bölge Adliye Mahkemesi’nin henüz faaliyete sokulmamış kısmının da bir an önce faaliyetini geçmesi gerektiğini söyledi. 

İzmir’de artık altı adet adliyemiz var, İzmir’de avukat olmak, duruşma takip etmek o kadar çok zorlaştı ki, meslektaşlarımız o adliyeden bu adliyeye koşuşturmaktan mesleklerini adeta gereği gibi yerine getiremiyor. Yeni açılan Bölge Adliye Mahkemesi’nin bir bölümü faaliyette, bir bölümü faaliyete sokulmamış, faaliyete geçmesi için de herhangi bir çalışma görünürde yok. Eski Bölge Adliye mahkemesi binası kiralanmış bakanlık yüklü kira ödemeye devam ediyor. Bayraklı Adliyesi üçe bölünmüş, Karşıyaka adliyesi de üçe bölününce meslektaşlarımız da gün içinde altı ayrı adliyede can hıraç koşuşturmaya müvekkillerinin hakkını aramaya, adalet, hukuk hizmeti vermeye çabalıyor.

Karşıyaka’da Aile, sulh ve asliye hukuk mahkemeleri, Çiğli eski Belediye binasına, İş mahkemeleri icra mahkemeleri ve daireleri Karşıyaka çarşı içerisinde. Karşıyaka merkez adliyede Ağır ceza sulh Asliye mahkemeleri ve savcılıklar… Bayraklı bölge adliye mahkemesi de İstinaf mahkemeleri, tüketici iş mahkemeleri, Asliye ticaret ve sulh mahkemeleri vergi  ve idare mahkemeleri ile icra daireleri Eski bölge adliye mahkemesine ise Asliye hukuk mahkemeleri taşındı. Avukatlar 6 parçaya bölündü.

AVUKATLAR İÇİN HER SANİYE ÖNEMLİ

Avukatlar için her saniye önemli iken saat 10.00’da başlayacak duruşmalar 16.00’lara sarkarken bir de altı adet farklı bölgedeki adliyelere yetişme çabası tam bir kaos oluşturuyor. Bir an evvel bu dağınıklık giderilmeli ve hızlıca çözüme ulaştırılmalıdır. 

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×