Evet derseniz bombalar susar(mış)
Seçim dönemlerinde terör olayları üzerinden oy toplama artık neredeyse gelenekselleşti. 7 Haziran'dan sonra aniden yokedilen Çözüm Süreci'nden sonra yaklaşık 2 bin kişi hayatını kaybetti ve AKP, milliyetçi oyları kendisine çekerek 1 Kasım'da yüzde 49 oy aldı.
7 Haziran seçimi öncesi koltuğunun sallandığını gören Erdoğan "Ya istikrar ya kaos" diyerek fitili ateşlemişti. Seçimlerde tek başına iktidarı kaybeden AKP'nin "Anayasa Profesörü" Burhan Kuzu, "kaosu seçtiler" demişti ve ardından Türkiye art arda kanlı saldırılara teslim oldu.

KURTULMUŞ'TAN BOMBALI TEHDİT
AKP şimdi yine böyle kritik bir eşikte... Referandum, Erdoğan rejiminin diktatörlüğe devamını sağlayabilmesi açısından çok önemli. Ama seçmende giderek artan "Hayır"ı dillendirme cesareti AKP'lileri korkutuyor. Biliyorlar ki referandumda kaybederlerse tüm hukuksuzluklarının hesabının sorulacağı bir dönem başlayacak.
İşte yine böylesi kritik durumda Erdoğan rejimi yine seçmeni tehdit kartını masaya koydu. Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Bundan sonra da suikastler, canlı bombalar, vesaireler bunlar devam edebilir.  Allah'ın izniyle referandumda büyük oranda 'evet' çıktıktan sonra da bu terör örgütleri, hiçbir şekilde sesi soluğu çıkmayacak noktaya gelirler" dedi.
15 yıldır ülkeyi yöneten ve kanlı örgütlerin cirit attığı bir yer haline getiren AKP, "Referanduma kadar bombalar patlayabilir, evet çıkarsa birden susar" diyor. Böylece hem kendi iktidarları için ülkeyi ateşe vermekten çekinmeyeceklerini, hem de bombaların piminin kendi ellerinde olduğunu açık açık, kimseden de yüksünmeden itiraf ediyor.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, referandum için 'evet' kampanyasına memleketi Ordu'dan başladı.

Türkiye'nin çevresindeki ülkelerde terör örgütlerinin at koşturduğunu belirten Numan Kurtulmuş, "Bu mücadelede hiç şüpheniz ve endişeniz olmasın, bu terör örgütleri ve arkasında bulunanlara silah desteği verenler, bunlara lojistik destek, istihbarat desteği ve hatta silah desteği verenler değil, Allah'ın izniyle bu millet kazanacak ve bu terör örgütleri diz çökecektir. Bu süreç içerisinde terör örgütleri elinden gelen her şeyi yapmaya gayret edecekler, bizde mücadelemizi sürdüreceğiz. Bir kere daha söylüyorum, CHP'li arkadaşlarda doğru anlasınlar; inşallah bu millet referandumda 'evet' dediği zaman terörle mücadeleye de 'evet' demiş olacak. Terörle mücadelede de çok ciddi bir şekilde kararlılığını ortaya koyacaktır."

HAYIR BUTONU PATLAR
Medyanın tamamen sindirildiği Türkiye'de bu trajik durumu anlatmanın en kestirme yolunu Bobiler.org'dan Miyendis adlı kullanıcı bulmuş.
Ortaya çıkarığı görselle, Erdoğan'ın "Ya istikrar ya kaos" tehdidini, Kurtulmuş'un "Evet derseniz bombalar susar" şantajını özetlemiş.

İşte "Evet Derseniz Bombalar Susar(Mış!)" isimli çalışma:


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×