Fethullah Gülen: ABD dirensin beni iade etmesin
Fethullah Gülen, ABD’nin New York Times gazetesine kendi adıyla yazdığı makalede, ‘komünizme karşı mücadele’ döneminde emperyalizme hizmetlerini hatırlatarak, ”Batılı demokrasilerin ılımlı Müslümanlara ihtiyaç duydukları bir dönemde, ‘hizmet’ içindeki ben ve arkadaşlarım Batı’nın yanında yer aldık” ifadelerini kullandı.
DARBELERDEN ZARAR GÖRMÜŞ! Türkiye’de 1980 darbesi döneminde ve 28 Şubat sürecinde darbecilere sürekli övgü düzen, hatta 12 Eylül generallerine güzelleme yazan Fethullah meğerse çok acı çekmiş. Hayatı boyunca darbelere karşı olduğunu belirten Fethullah, yazısında Türkiye’de son 40 yılda yaşanan darbelerde en çok zararı kendisinin gördüğünü ileri sürerek Uluslararası Af Örgütü’nün kötü muamele iddialarına atıf yaptı.
‘ABD DİRENSİN!’ Darbeye teşebbüs edenlerin itiraflarını ve bağlantılarını inkar eden Gülen, Türkiye’ye iadesiyle ilgili olarak ABD yönetimine seslendi ve ”Erdoğan’ın istediğini verme arzusu anlaşılabilir ancak Amerika buna direnmeli” ifadelerini kullandı.
KANIT: GENELKURMAY BAŞKANI Türkiye Fethullah Gülen’i ABD’den isterken, bir dizi itirafın yanı sıra Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın savcılıktaki tanık ifadesine dayanıyor. Akar, rehin alındığı sırada, darbeci askerlerden Akıncı 4. Ana Jet Üssü Komutanı Tuğgeneral Hakan Evrim’in, “Dilerseniz sizi kanaat önderimiz Fetullah Gülen ile görüştürürüz” dediğini vurgulamıştı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×