Genelkurmay’ın şuuru yerinde değil!
El Bab’da Rus ateşi sonucu ölen askerler meselesi iyice karışıyor.
Daha önce bir açıklama yaparak, sanki üzerine vazifeymiş gibi, “Rusya askerlerimizi yanlışlıkla vurdu” diye Rusya adına bahane üreten Genelkurmay Başkanlığı, bugün yaptığı yeni açıklamada, “Askerlerimiz 10 gündür aynı yerdeydi, Rusya askerlerimizin yerini, koordinatlarını biliyordu” ifadelerini kullandı.
NİYE İKİNCİ AÇIKLAMA YAPILDI?
Tabii bu açıklama durup dururken yapılmadı. Rusya Federasyonu Sözcüsü Dimitri Peskov, “Rus Silahlı Kuvvetleri tarafından vurulan hedeflerin TSK tarafından verilen koordinatlar olduğu, bu noktada Türk askerinin olmaması gerekiyordu” diye açıklama yapınca sorumluluk bizim Genelkurmay’a kalmıştı. Bu durumda, Genelkurmay “Biz Ruslara yerimizi bildirmiştik” demek zorunda kaldı. Ama daha önce de, “Ruslar bizi yanlışlıkla öldürdü” demiş bulunmuşlardı!
GENELKURMAY’IN ŞUUR KAYBI!
E, hangisi paşam? Kendinizde misiniz siz? Çocuklarını asker edip ölüme yollayan fukara milletle kafa mı yapıyorsunuz? Anlayabilen varsa beri gelsin! Buyurun, daha önce, “Rusya askerimizi yanlışlıkla vurdu” diyen Genelkurmay’ın son açıklamasında tam olarak şu ifadeler kullanılıyor:
“9 Şubat 2017 tarihinde uçakla vurulan unsurlarımız takriben 10 günden beri aynı noktada bulunmaktadır. 8 Şubat 2017 tarihinde Rusya Federasyonu birliklerinin kontrolünde bulunan bölgeden, dost unsurların bulunduğu noktaya bir roket atılması üzerine, unsurlarımızın bulunduğu noktanın koordinatları son olarak aynı gün akşam saat 23.11’de Humeymim’de bulunan Harekat Merkezindeki sorumlu personele tekrar iletilmiştir. Aynı saatlerde Ankara’daki Rus Silahlı Kuvvetleri Ataşesi, Genelkurmay Başkanlığı Karargahına davet edilerek unsurların bulunduğu noktaların daha önce de verilen koordinatları, bir kez daha elden kendisine verilmiştir.”
Birilerinin ahmaklığı yüzünden gencecik askerler pisi pisine ölüyor, ortada ne istifa eden var, ne yüzü kızaran!..
redaktif.net
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×