Gericiliğe karşı mücadele çağrısı yaparak Laikliği savunanlara tutuklama!

İstanbul Beyoğlu'nda kahvehaneleri dolaşarak IŞİD'i lanetleyen ve Laiklik çağrısı yaptıkları için gözaltına alınanlar tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. Halkevi üyeleri Ayşegül Başar ve Hamit Dışkaya, 'halkı kin ve düşmanlığa sevk'le suçlandı. Ayşegül Başar ve Hamit Dışkaya hakkında tutuklama kararı verildi.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Twitter'dan yaptığı açıklamayla, Ayşegül Başar ile Hamit Dışkaya tutuklanma istemiyle hakimliğe sevk edildiğini duyurdu.LAİKLİĞİ SAVUNAN GENÇLERDE KİN VE DÜŞMANLIK SUÇLAMASI

Öte yandan Yarkadaş, Laikliği savunan gençlerin davasıyla ilgili son bilgileri paylaştı. Yarkadaş gençlerin, 'halkı kin ve düşmanlığa sevk'ten tutuklanmalarının istendiğini duyurdu. 

"Halkevi üyeleri Ayşegül Başar ve Hamit Dışkaya ile Adliye'de görüştüm. TCK 216'dan yani "halkı kin ve düşmanlığa sevk"ten tutuklanmaları istemiyle 14. Sulh Ceza'ya sevk edildiklerini söylediler. Hakimlik sorguları üç dakika önce başladı. Gelişmeleri takip ediyorum."TUTUKLAMA KARARI ÇIKTI


Gençler, Okmeydanı'nda yaptıkları konuşmada şöyle konuşmuştu:

"Bundan sonra mahallelerimizde IŞİD'çilere, cihatçı çetecilere geçit vermeyeceğiz.Gericiliğin karşısında yükseltilmesi gereken bir bayrak vardır. Bu da laiklik bayrağıdır. Laiklik, özgürlük, kardeşlik, insanca yaşam mücadelesi demektir. Bizler herkesi bu mücadelenin birer neferi olmaya çağırıyoruz. Gericilerden, faşistlerden, başkanlık sevdalılarından hesap sormaya çağırıyoruz."
Kaynak : gercekgundem.com

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×