Gökçek'ten akıl dışı iddia! Sebebi buldu: Cinler!
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek 15 Temmuz gecesine ilişkin, darbecilerin 400 kişilik "kafasına sıkılacaklar listesi" hazırladığını iddia ederken o liste içerisinde kendisinin de olduğunu söyledi. Gökçek, Ankara Mamak'ta darbeciler tarafından bir toplu mezar hazırlandığını ileri sürdü. Gökçek darbe gecesi Öveçler'de bir gecekonduda kaldığını da açıkladı.

Melih Gökçek, CNNTürk’te Hakan Çelik’in sunduğu programa katıldı. Darbe girişimi gecesi belediyede olduğunu belirten Gökçek “O gece Ankara’da bulunan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in danışmanı Aleksandr Dugin ile belediye binasında sohbet ettik. Normalde gece 1’e 2’ye kadar binada kalırdım. Onu uğurladıktan sonra saat 10 civarında ben de belediyeden ayrıldım. Yolda jetleri gördük” dedi. Gökçek konuşmasının devamında Fethullah Gülen’in kontrolünde cinlerinin olduğunu ve darbe girişimi gibi işleri bu cinler vasıtasıyla organize ettiğini savundu.

“20 DAKİKAYLA KURTULDUM”
Kendisinin binadan ayrılmasından 20 dakika kadar sonra başlarında 2 astsubayın bulunduğu askerlerin belediyeye geldiğini anlatan Gökçek “Sayın Cumhurbaşkanımız Marmaris’te saldırıdan 15 dakikayla kurtulmuştu. Ben de 20 dakikayla kurtulmuş oldum” dedi.

“SİLAH TAŞIMIYORUM AMA EKİBİM VAR”
Hakan Çelik'in darbe girişiminin ardından silah taşıyıp taşımadığını sorusuna Gökçek, "Silahım var ama yanımda taşımıyorum" diye yanıt verdi. Gökçek özel bir koruma ekibinin olduğunu ve emniyet tarafından güvenlik önlemlerinin de arttırıldığını aktardı.

‘YÜZDE 100 FETÖCÜLER VAR’ DEDİM
Putin’in danışmanıyla ne konuştuklarının sorulması üzerine ise Gökçek çarpıcı detaylar verdi. Geçtiğimiz yıl Kasım ayında sınır ihlali yaptığı için düşürülen Rus uçağı sonrası yaptığı açıklamaları hatırlatan Gökçek "Rus uçağının düşürülmesinin ardından Rusya-Türkiye ilişkilerinin düzeltilmesi üzerine açıklamalarda bulundum. Belli ki bu açıklamaların üzerine beni ziyaret etmek istediler" dedi.
Gökçek darbe girişiminden saatler önce Dugin'e de "Bu olayın arkasında yüzde 100 FETÖ’cü subaylar var" dediğini savundu. Hakan Çelik'in dönemin başbakanı Davutoğlu'nun "Emri ben verdim" sözlerini hatırlatması üzerine Gökçek, "O genel bir emirdi" diye yanıt verdi.

“ARINÇ’LA BARIŞMADIM…”
"Gülen cemaatine yaptığım yardımlar konusunda pişmanım" diyen Gökçek, okullarına da belediye meclisine gelen arazilere onay verdiklerini doğruladı. Gökçek, Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile girdiği "cemaat polemiği"ne ilişkin ise “Arınç’a dava açacaktım ama Başbakan Davutoğlu rica edince vazgeçtim. İçimde devam ediyor. Onunla barışmadım”dedi.

“FETHULLAH GÜLEN’İN CİNLERİ”
Gökçek açıklamalarında en dikkat çeken sözleri de cinlerle ilgili oldu. Fethullah Gülen’in darbe girişimi başta olmak üzere birçok olayı kişileri cinlerle kontrol ettiğini savunan Gökçek "Üç harflilerle yapıyor bu işi. Bana da altın gibi değerli bir metal ve cevşen vermişti. Bu işleri üç harflilerle yapıyor" dedi. Hakan Çelik’in “gerçekten inanıyor musunuz buna?” sorusuna ise “İnanırım. Canlı olarak benzer olaylarla karşılaştım…” yanıtını verdi.
Gökçek, Hakan Çelik’in "Madem öyle neden başarıya ulaşamadı" sorusuna ise  "Yapıyor da nereye kadar yapıyor. Allah’ın kudretine kadar yapıyor. Allah koruyor" yorumunda bulundu.

400 KİŞİLİK LİSTE HAZIRLANDI
Melih Gökçek, darbecilerin de "kafasına sıkılacaklar listesi" hazırladığını belirterek bu listede kendisi dahil 400 kişinin olduğunu iddia etti. Darbecilerin özel timlere görev verdiğini söyleyen Gökçek, "Onlara 'vurun direndi öldürüldü diye zabıt tutun' emri verilmiş" ifadelerini kullandı.

"KILIÇDAROĞLU KIZILAY'A GELSİN BİZZAT BEN..."
Gökçek, Hakan Çelik'in "CHP'yle aranızda bir yumuşama söz konusu mu" sorusuna da"elbette" diye yanıt verirken, "Kılıçdaroğlu'nu sizin aracılığınızla Kızılay'daki demokrasi nöbetine davet ediyorum. Eğer gelirse kürsüye takdimini bizzat ben yapacağım" önerisinde de bulundu.
Odatv.com

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×