‘Görevimiz Tehlike’ ekibi KaçAk Saray’daymış
Tayyip Erdoğan’ın Başyaveri Ali Yazıcı’nın bilgisayarı kendini imhaya ayarlanmış ve imha mekanizması odasının kapısına bağlanmış, Görevimiz Tehlike senaryosu gibi!
Bu casusluk mekanizması darbe soruşturmasında açığa çıktı.
Öncelikle, 15 Temmuz’da ‘Yurtta Sulh Konseyi’ tarafından TRT’de okutulan darbe metninin tüm askeri birliklere kapalı sistem üzerinden geçildiği, bildirinin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi diye anılan KaçAk Saray’da hazırlandığı belirlendi.
Mesajların Çankaya köşkü ve KaçAk Saray’daki yaverlik binalarından atıldığı anlaşılırken, Cumhurbaşkanlığı yaverlerinin Beştepe’deki başyaverlik binası, muhafız alay komutanlığı binası, bu binalarda kullandıkları odalarda arama yapıldı.

Başyaver Ali Yazıcı’nın odasının ve bilgisayarının özel bir yazılımla korunduğu ifade edilirken, izinsiz erişim durumunda bilgisayardaki tüm verileri silen yazılımın aynı zamanda odanın kapısıyla da entegre hale getirildiği iddia edildi.
NTV’de yer alan habere göre, polis programın üretildiği firmayla temas kurarak uzmanlar eşliğinde kapıyı açtı ve bilgisayarlara el koydu.
Yazıcı’nın bilgisayarları üzerindeki inceleme sürüyor.

Savcılığın tespitlerine göre, Başyaver Ali Yazıcı’nın dışında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diğer üç yaveri, Kara Yaver Yarbay Mete Semercioğlu, Deniz Yaver Yarbay Şafak Deliacı, Hava Yaver Binbaşı Erkan Kıvrak ile Muhafız Alay Komutanı Albay Muhsin Kutsi Barış ve tören protokol komutanı Binbaşı Haydar Aktaş da ‘Yurtta Sulh Konseyi’ bildirisinin hazırlanmasında rol oynadı.
Kaynak : redaktif.com

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×