Gülen’in kasırgayı durdurduğuna inanıyorlarmış!

İstanbul Emniyeti'ne bağlı Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü, geçtiğimiz hafta, Fethullahçı Terör Örgütü'ne yönelik önemli bir operasyon düzenledi. FETÖ'nün Çorlu'daki el konulan 6 okulundan çalınan 50 milyon çek ve senetle 3.5 milyon liralık para, İstanbul'daki farklı noktalarda ele geçirildi.  Operasyonda 11 şüpheli gözaltına alınırken, soruşturmada adı geçen örgütün Çorlu İmamı Talat K.'yı aramalara rağmen bulamadı.
ATAKÖY'DE YAKALANDI
Soruşturmayı derinleştiren Kaçakçılık Polisi;  Talat K.'nın bulunabileceği adresleri tek tek takibe aldı. Şüphelinin Bakırköy'deki bir adreste olduğu tespit edildi. Bunun üzerine Ataköy Konakları'ndaki adrese baskın düzenlendi.  Talat K., kıskıvrak gözaltına alındı.
AĞAÇLARA ASTIK

Talat K.'nın adreslerinde yapılan aramalarda bulunan, duvara asılı bir metin dikkat çekti.  Metinde, Fethullah Gülen’in duası sayesinde Amerika’daki Sandy Kasırgası’nın zarar vermediğinin ima edilmesi dikkat çekti. Ayet-el Kürsi ile başlayan duanın altında yazılan o metinde; “Herkülname; Dün ki kısa mesajımızda belirttiğimiz gibi; Sandy kasırgası buradan da geçti. Yetkililer bizim bulunduğumuz yerde ve Pennsylvania genelinde çok yıkım bekliyorlardı ama elhemdulillah korkulan olmadı. Muhterem Hocamız kasırga gibi afetlere karşı Ayetü'l Kürsi'yi başa koyarak bir dua yazdı. O metni hemen her taraftaki tanıdıklarımıza gönderdik. Duanın kopyalarını çoğaltıp, evlerimizin kapılarına ve bulunduğumuz mekanların sınırı olan ağaçlara astık. Ayrıca yine hoca efendinin, ikaz ve irşadıyla hacet namazı kılıp ilahi hıfza vesile saydığımız niyazlara sarıldık. Cenab-ı Allah'a sonsuz hamd-ü sena olsun ki! Birkaç ağaç devrilmesinden başka bizde ve tanıdıklarımızda hasar meydana gelmedi” ifadeleri yer alıyor.
TARİHİN EN BÜYÜK KASIRGASI

Sandy Kasırgası, Atlantik Okyanusu’nda oluşan ve kayıtlara geçen en büyük kasırga olarak biliniyor. Ekim 2012 tarihinde Atlantik’te meydana gelen ve Haiti, Dominik Cumhuriyeti, Küba, Bahamalar, Kanada (Doğu kesimi) ile ABD’yi (Doğu kesimi) etkileyen kasırgada 157 kişi hayatını kaybetmişti. 50 milyar dolara yakın mal kaybına da neden olan Sandy kasırgası; hızı saatte 140 kilometreye varan rüzgar ve sağanak yağmur ile ABD’nin özellikle Doğu yakasındaki eyaletlerinde hayatı felce uğratmıştı. 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×