Güneş Motel olayı tekrar mı edecek?
Ahmet Takan'ın yazısındaki ilgili bölüm:
Benim, somut bilgilere dayanarak edindiğim kesin izlenim; başkanlık paketinin hem Meclis'te 330'u bulması hem de referandum sürecinde tam garantiye alınması için Bahçeli'nin elini güçlendirecek her türlü alt yapı çalışmasına tam yol veriliyor.
İşte, yukarıda alıntı yaptığım Bahçeli'nin konuşmasından satırlarda bir alt yapı propaganda çalışması şöyle;
Saray ve AKP'deki sağlam kaynaklardan ulaştığım bilgilere göre; başkanlık mutabakatından sonra Bahçeli'nin teknik alt yapı çalışmaları için görevlendirdiği çok özel emekli Büyükelçi ile saray bürokrasisi arasında yapılan çalışmalar son aşamasına geldi. Strateji, "Anayasa değişikliği paketi 330'u bulduktan sonra"ya göre şekillendirildi. Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'a çok yakın kaynakların iddialarına göre, Bahçeli'nin ısrarla üzerinde durduğu, "F...'nün siyaset ayağı operasyonuna" Anayasa değişiklik paketinin Meclis'ten geçmesinin ardından Bakanlar Kurulu operasyonu ile başlanacak. Başta AKP olmak üzere diğer partileri de kapsayacak eski/yeni milletvekillerine yönelik operasyona da referandumdan sonra start verilecek. Kaynaklar, Bahçeli'nin bu isteğine sarayın "Referandum öncesi kesinlikle olmaz. Sonra.. " diyerek geri çevirdiğini ifade ediyor.
"Anayasa değişikliği paketi 330'u bulduktan sonra" kabinede yapılacak revizyon kapsamının 4-6 arasında bir rakam olacağı söyleniyor.
Turpun büyüğü ise heybede!..
Söz konusu kaynaklar, "330'u bulduktan sonra ve kabine operasyonunun ardından" gündeme milli mutabakat hükümetinin geleceğini ileri sürüyor.
Görevden alınacak Bakanların yerine MHP'den isimlere yer verileceği ve bunların arasında icracı Bakanlıkların olacağı da kaydediliyor. "330'un ardından" kurulacağı iddia edilen milli mutabakat hükümetinin kamuoyuna sunuluş temel gerekçesi ise şöyle anlatılıyor;
"Devlet-millet bekası için."
Milli mutabakat Hükümeti sözleşmesinin alt başlıkları da var!..
"330'un ardından" kamuda istihdam edilmek üzere ayrılan 60/70 bin civarında kadro için MHP'ye yüzde 25 kontenjan verildiği,
Kamudaki üst düzey terfilerde MHP'ye 4'te 1 oranında hak tanınması.
İktidar cephesinde "Bahçeli'nin elinin güçlendirilmesi için" anlatılan bu formüle göre MHP cephesinde durum ne?.
İhraç edilen Ümit Özdağ ile birlikte "hayır"cı  5 milletvekilinin dışında MHP grubunda çok sayıda ismin açıktan seslerini hiç çıkartamasalar da gidişattan duydukları rahatsızlıklar, siyaset kulislerinde ancak kulaklara fısıldanabiliyor.
"Eli güçlenecek" Bahçeli'nin de özel ulaklarla bazı isimlerin kulağına "Bakan olacaksın" haberi gönderdiği belirtiliyor.
MHP'den isminin açıklanmaması kaydıyla durumu değerlendiren çok önemli bir ismin deyişiyle,
"Şu günlerde MHP'de milletvekillerinden caz yapanların sayısı azaldı."
MHP'de Bakanlığa meftun olanlar ile sayısı düşen "caz yapanların" isimlendirmesine girmeyeceğim!..
Gerçekten, merdiven usulü bir çalışma!..
Birilerinin şahsi siyasi istikbal ve hırsları uğruna.
Basamaklar birer birer değil, üçer beşer atlanarak çıkılıyor.
Milletin vekilleri de basamaklara pas pas ediliyor.
Grup toplantısında, hamaseti elleri patlarcasına alkışlayan milletvekilleri köprü geçildikten sonra neler olacağını hiç hesap edemiyor. Yazık!..
Çok yazık!..
Böyle giderse, tarih, Güneş Motel'den daha büyük ve kirli bir skandalı torunlarımıza anlatacak!..
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×