Halkevleri’nden Ak-troller ve yandaş medya hakkında suç duyurusu
 Reina Katliamı’nın ardından “Gericilik öldürür, Laiklik yaşatır” diyerek pek çok kentte afiş, pankart, kahvehane konuşmaları ile halkı gericiliğe karşı laikliği savunmaya çağıran Halkevleri AK Trollerin, yandaş medya organlarının ve yazarlarının küfürlü saldırı ve tehdit yağmuruna uğradı.

Halkevleri Genel Başkanı Oya Ersoy, Genel Sekreter Dilşat Aktaş, Kadın Sekreteri Gülşah Öztürk, Eğitim Sekreteri Betül Öztürk ve Halkevleri Hukuk Dairesi avukatları tamamı kayıt altına alınan bu saldırı ve tehditlerle ilgili Ankara Adliyesi’nde suç duyurusunda bulundu. Halkevleri’ne CHP’li milletvekilleri Ali Şeker ve Niyazi Nefi Kara da destek verdi.
IŞİD’den değil laiklikten rahatsız olanlar
“Reina Katliamı sonrasında üyelerimiz Okmeydanı’nda kahvehanede konuşma yapmış, bu konuşma IŞİD’in katliamlarından rahatsız olmayıp bu katliama zemin hazırlayanlarda bir rahatsızlığa neden olmuştur” diyen Halkevleri Genel Sekreteri Dilşat Aktaş, konuşmanın videosunun sosyal medyada yayılması üzerine üyelerinin hedef gösterildiğini, İçişleri Bakanlığı’nın resmi twitter hesabından “terörle mücadele ekiplerine iletildi. Lütfen gördüğünüz yerde bize ihbar edin” paylaşımı yapıldığını hatırlattı.
Aktaş, İçişleri Bakanlığı’nın kısa sürede oluşan tepki dolayısıyla bu paylaşımı silse de Halkevleri üyesi Ayşegül Başar ve Hamit Dışkaya’nın tutuklandığını ve iktidar yanlısı medya ile Ak-troller diye bilinen sosyal medya hesaplarının bir siber linç kampanyası başlattıklarını söyledi.
“AK Trollerin, yandaş medya organlarının ve yazarlarının küfür ve tehdit içerikli saldırılarının hepsini kayıt altına almış durumdayız. Bu saldırılara karşılık Ankara Adliyesi’nde buluşarak suç duyurusunda bulunduk” diyen Aktaş, iktidarın cihatçıları ve katliamı öven bu odakları değil de laikliği savunanları hedef alarak suça ortak olduğunu ancak Halkevleri’nin iktidar destekli bu saldırı kampanyasına da sessiz kalmayacağını söyledi.


Sendika.Org

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×