Hani kriz yoktu! Onur Air öyle bir karar aldı ki...
Hükümetin “ekonomik kriz” açıklamalarının aksine piyasadan “kriz var, tedbir alıyoruz” haberleri geliyor.
Havacılık sektörünün önemli firmalarından Onur Air çalışanlarına gönderdiği yazıda ülkede kriz olduğunu ve tedbir almak zorunda kaldıklarını yazdı.
Çalışanlarına sözleşme gereği prim ödemesi gereken şirketin aylardır primleri ödemediği öğrenildi.


KRİZ İTİRAFI

Odatv’nin ulaştığı, Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun imzalı gönderilen yazıda ekonomik kriz itirafında bulunarak “Ülkemizin genelinde ve özellikle havacılık ile turizm sektörlerinin içinde bulunduğu kriz durumunu hepimiz bilmekte ve yakinen takip etmekteyiz” ifadeleri yer aldı. Yazıda alınan tedbirlerin yeterli olmaması nedeniyle ilave tedbirlerin alınacağı belirtildi.

KUR SABİTLEMESİ
Çalışanlarına Euro üzerinden maaş veren Onur Air yeni tedbir olarak Euro kurunu 3.00’a sabitlediğini duyurdu. 13 ay boyunca sabit kur üzerinden maaş verecek olan şirketin ayrıca çalışanlarının ücretsiz izin kullanmasını istediği öğrenildi.

UÇAK KİRALAMA
Onur Air çalışanlarına daha önce gönderdiği yazıda da “Verimlilik esasına göre gerekli tedbirler alınarak uçulan hatlar, sefer adetleri çok iyi incelenerek sefer azaltma, geçici hat iptalleri, açığa çıkan uçakların wet lease veya diğer risk taşımayan kiralama sistemleri ile değerlendirilmesi aciliyet göstermektedir” ifadeleri yer aldı.


Odatv.com

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×