Hatay’da eğitimcilerin eylemi devam ediyor: 928 arkadaşımız görevine iade edilsin
Eğitim emekçileri KHK’larla açığa alınmalarına karşı eylemlerine devam ediyor. Eğitim Sen çağrısıyla bugün (22 Eylul) saat 13.00’da Antakya Köprübaşı’nda “928 Üyemiz, arkadaşımız derhal görevine iade edilsin! İşimizi, ekmeğimizi, öğrencilerimizi geri istiyoruz” pankartıyla basın açıklaması gerçekleştirildi.

Eğitim Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca, Eğitim Sen Genel Mali Sekreteri Elif Çuhadar ve KESK Eş Genel Başkanı Şaziye Köse’nin katıldığı kitlesel basın açıklamasında mücadele çağrısı yapıldı.
Hatay'da eğitimcilerin eylemi devam ediyor: 928 arkadaşımız görevine iade edilsin

Eğitim Sen Hatay Şube Sekreteri Ayhan Erkal, tarihsel birikimlerinden  mücadele etmeyi, direnmeyi öğrendiklerini söyledi. Erkal, “Bugün bizlere soruşturma, görevden uzaklaştırmalara karşı, direnişimizi büyüterek, son arkadaşımız görevine iade edilene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” derken, kamudan hukuksuz bir şekilde ihraç edilen ve açığa alınan bütün eğitim emekçilerinin bir ana önce görevlerine iade edilmesi gerektiğini belirtti.
‘İhraç gerekçeleri hükümsüzdür’
Eğitim Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca, konuşmasında gerçek bir yargılama süreci olmadığını belirterek, “Kuruluşundan bugüne kadar cemaatlerle darbelerle mücadele eden sendikamız, FETÖ ve darbecilerin yargılandığı bir sürece dahil edilmeye ve bir algı operasyonu yapılmaya çalışılıyor, açığa alınan ve ihraç edilen tüm kamu emekçilerinin ihraç gerekçeleri hükümsüzdür, trajik komiktir” dedi.
‘Eğitim emekçilerinin bir örgütü varsa o da Eğitim Sen’dir’
KESK Eş Genel Başkanı Şaziye Köse ise konuşmasında, eğitim emekçilerin tek bir örgütü olduğunu onunda Eğitim Sen olduğunu hatırlattı. Köse eğitim emekçilerinin aslında 29 Ekim Grevi’ne katıldıkları için cezalandırılmaya çalışıldığını söyleyerek, “Eğitim öğretimi aksattığımızı gerekçe gösterenlere buradan sesleniyoruz. Eğitim öğretimi sokağa çıkma yasaklarıyla, siz aksatıyordunuz, biz bu gerekçe ile 29 Aralık’ta grev ilan ederek iş bıraktık. Bizi çeşitli gerekçelerle açığa alan sizleri, gün gelecek biz açığa alacağız. Hem de uydurma gerekçelerle de değil,10 değil 1025 gerekçe ile sizi biz yargılayacak, biz açığa alacağız. Yargılanacaksınız, bu halka hesap vereceksiniz” dedi.
Basın açıklaması müzik ve şiir dinletisi eşliğinde yapılan oturma eylemiyle sonlandırıldı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×