Hayır diyenlerin tamamına gözaltı
Mersin’de gençlik örgütleri başkanlık sistemini öngören anayasa referandumu için bir araya gelmiş ve 'Başkanlığa hayır, gençlik var' diyerek kampanya başlatmıştı. Kısa sürede ilgi gören kampanya, Türkiye'ye hızla yayılmıştı. Ancak polis, yasal bir hak olan referanduma hayır demeyi suç vasfına soktu ve operasyon başlattı.
Hayır diyenlere yönelik operasyon kapsamında Mersin ve İstanbul’da sabah saatlerinde çok sayıda eve baskın yapılarak çok sayıda kişi gözaltına alındı. Mersin’de gözaltına alınanların tamamı "Başkanlığa Hayır Gençlik Var" çalışması yürütenler olduğu öğrenildi. 

Mersin’de sabah saatlerinde TEM Şube ekipleri tarafından birçok adrese eş zamanlı operasyon yapıldı. Operasyonda, aralarında Pir Haber Ajansı Mersin Temsilcisi Diren Keser ile birlikte Devrimci Parti Gençlik Örgütü üyeleri, HDP Gençlik Meclisi üyelerinin olduğu en az 10 kişi gözaltına alındı. Operasyon kapsamında gözaltına alınanların referandumda “Başkanlığa Hayır Gençlik Var” çalışması yapan gençler olduğu ifade edildi.

AKP’nin kanalı hedef göstermişti

AKP’nin kanallarından biri olan 24 TV, canlı yayında Mersin’deki Gençlik Var basın toplantısının fotoğrafını ekrana vererek gençleri hedef göstermiş; operasyon çağrısı yapmıştı. Kanal, Gençlik Var’ın “hayır” kampanyasını hedef almıştı.
İSTANBUL 
İstanbul Emniyet Müdürlüğü TEM ekipleri Sultangazi'de daha önceden belirlenen birçok adrese eşzamanlı operasyon düzenledi. Operasyona, Özel Harekat Polisleri ve çok sayıda sivil polisin ile helikopter desteği sunuldu. Pek çok binaya girerek arama yapan polisler, bazı kişileri de gözaltına aldı.
aktifhaber.com                            
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×