‘Hayır’a silahlı tehdit: Sokaklarda bekliyor olacağız!
Sedat Peker’in referandumla ilgili tehdit içeren video mesajının ardından Düzce’de iki kişi tabancalı fotoğraflarını sosyal medyadan paylaşarak, “Başkanlık sistemine ‘hayır’ diyenleri tıpkı 15 Temmuz gibi sokaklarda bekliyor olacağız” diye yazdı.
1 Kasım seçimlerinden önce akademisyenlerin kanıyla duş almak istediğini söyleyen Sedat Peker, Başkanlık referandumu öncesi "hayır" diyenleri sokaklarda bekleyeceğini ilan etmişti. Peker'in çağrısı karşılıksız kalmadı. 

S. A adlı kişi Facebook hesabından paylaştığı ve yanında bir arkadaşının da bulunduğu fotoğrafta ellerindeki silahlarla poz veriyor. S.A. bu fotoğrafın altına da “Başkanlık sistemine ‘hayır’ diyenleri tıpkı 15 Temmuz gibi sokaklarda bekliyor olacağız” diye mesaj yazdı.
Fotoğrafın Düzce’de 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kentte demokrasi nöbetlerinin tutulduğu Anıtpark Meydanı’da çekildiği görüldü. S.A. tehdit mesajını sabah saatlerinde sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki hesabından paylaştı.
S.A.’nın, “Başkanlık sistemine ‘hayır’ diyenleri tıpkı 15 Temmuz gibi sokaklarda bekliyor olacağız” tehdidi tepki çekti. S.A., tepkiler üzerine bir süre sonra fotoğrafı sayfasından kaldırdı.
Facebook hesabında kapak fotoğrafı bölümünde Sedat Peker’in fotoğrafı bulunan S.A.’nın, silahlı paylaşımıyla ilgili polisin inceleme başlattığı öğrenildi. 
İşte S.A’nın tehdit paylaşımı:

MECLİS ÖNÜNDE DE SALDIRI OLMUŞTU
'Başkanlığa hayır' diyenler TBMM önünde toplanıp sivil gösteri yaptıkları sırada da saldırıya uğramışlardı. Polis basın açıklaması yapmak isteyen halk ve milletvekillerine biber gazı ve tazyikli suyla saldırmıştı. 
HAYIR DİYENLER TUTUKLANIYOR
Türkiye'nin çeşitli yerlerinde hayır kampanyası yürütenlere yönelik gözaltı uygulamaları da devam ediyor. En son Mersin'de Başkanlığa Hayır Gençlik Var İnisiyatifi üyelerinin tamamı gözaltına alındılar.                          
   

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×