HDK Eş Sözcüsü Gülistan Kılıç Koçyiğit ihraç edildi
 Bugün yayımlanan OHAL kararnamesi ile Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüsü Gülistan Kılıç Koçyiğit'te ihraç edildi. HDK Yürütme Kurulu konuya ilişkin yazılı açıklama yayımladı.

Bugün çıkarılan OHAL kararnamesi ile aralarından HDK Eş Sözcüsü Gülistan Kılıç Koçyiğit'in de aralarında bulunduğu binlerce kamu görevlisi işten atıldı. İşten atılanlar arasında 15 barış akademisyeni de bulunuyor. Kararname ile işten atmalar yanında yüzlerce dernek, birçok kadın kurumu ve bazı gazetelerinde kapatıldığı hatırlatılan açıklamada, kararname ile işçilerin grev hakkına sınırlamalar getirildiği; sendika genel başkan ve yöneticilerinin de işlerinden atıldığı kaydedildi.

"Sivil darbe OHAL düzeni ile yaşam alanlarımızı işgal ediyor, baskılar artarak sürüyor" diyen HDK, artık, sözün giderek hükümsüz olduğu günlerden geçildiğini, hemen her gün yeni bir baskı ve saldırı uygulamaları ile karşı karşıya kaldıklarını ifade etti.

Saray/AKP iktidarına muhalif tüm toplumsal kesimlerin çeşitli saldırılara maruz kaldığını vurgulayan HDK, "Muhalefet eden herkes potansiyel suçlu kabul edilmiş durumda. Saray/AKP iktidarı kendi dışındakilere yaşam hakkı tanımıyor. Çıkarılan her KHK ile yeni mağduriyetler yaratılıyor. AKP/Saray iktidarının bu azgınca saldırısını durdurma ve bunun ilk adımlarından biri olan Olağanüstü Hal'in kaldırılması, KHK'ların bütün sonuçları ile iptal edilmesi mücadelesini yükselteceğiz. Saray'ın OHAL faşizmiyle yürüttüğü korku düzenine teslim olmayacağız. Biz kazanacağız. Mutlaka kazanacağız. Yılmayacağız, korkmayacağız, teslim olmayacağız" diye belirtildi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×