HDP'den Kayseri saldırısı açıklaması
 HDP, Kayseri'deki terör saldırısı ile ilgili "Bu saldırıyı da en sert biçimde kınıyoruz. Yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz" açıklamasında bulundu.
HDP'den yapılan yazılı açıklama şöyle;
"Bu kez Kayseri'de patlayan bomba çok sayıda ölüme ve yaralanmaya yol açtı. Bu saldırıyı da en sert biçimde kınıyoruz. Yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.
Türkiye'nin adım adım sürüklendiği şiddet girdabından büyük bir üzüntü duyuyor ve yaşanmakta olan acıları paylaşıyoruz. Artık kınamalarla yetinilecek bir dönemi çoktan geçtik. Bu acıların bir an önce dinmesi ve yenilerinin yaşanmaması için bugün hepimiz şiddet karşıtlığında, barış, demokrasi, adalet ve özgürlük duyguları etrafında bir arada durmalıyız.
Bu sıkıntılı dönemi dayanışma ile aşabilir, ülkeyi düze çıkarabilir, barış ve huzuru sağlayabiliriz. Umutlarımızı yitirmeden, bu gidişe dur demenin ilk adımı budur. Çağrımız, hem iç hem de dış politikada gerginlik, kutuplaşma, düşmanlık, kaos ve çatışma üreten politikaların, dilin ve üslubun, uygulamaların derhal sonlandırılması yönündedir. Bir kez daha yaşamını yitirenlere rahmet, tüm toplumumuza başsağlığı diliyoruz."

‘YANLIŞ POLİTİKADAN VAZGEÇİLMELİ’
HDP Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Her gün bir yenisini yaşadığımız saldırıyı kınıyoruz. Gerçekten geçmiş olması için ülkeyi yönetenler yanlış güvenlik politikasından vazgeçmeli” ifadelerini kullandı.

PİR: YİNE LANETLİYORUZ
Diyarbakır milletvekili Ziya Pir de attığı Twitter mesajında, “Yine kınıyoruz, yine lanetliyoruz! Savaş değil, barış ve demokrasi güçleri seferberlik ilan etmeli!” dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×