HDP’den Hande Fırat ve Hakan Çelik’e yanıt
Hande Fırat sunuculuğunu yaptığı program esnasında, Cumartesi günü İstanbul’da gerçekleşen saldırı sonrası TBMM’de 3 parti tarafından hazırlanan metne ilişkin HDP’nin tutumu ve bu saldırıya karşı partinin net duruşu hakkında yeterince bilgi sahibi olmadığını ifade etti.
HDP, CNN yayınınıın ardından İstanbul’daki patlama sonrasında partinin açıklamalarını ve Selahattn Demirtaş’ın kaleme aldığı yazıyı Fırat ve Çelik’e ilettiğini bildirdi.
HDP, İstanbul’daki saldırıya ilişkin 3 parti tarafından dün Meclis’te imzalanan metni, muhatap partilerin metinde ortaklaşma çabalarını kabul etmemesi ve HDP önerilerinin dikkate alınmaması nedeniyle imzalamamıştı.
Bunun üzerine HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, Meclis Genel Kurulunda saldırıyı sert bir dille kınayan açıklamayı okumuştu.
HDP Basın Bürosu ise CNN’deki yorumlarıyla ilgili Hande Fırat ve Hakan Çelik’e medya ambargosu nedeniyle gözden kaçırılmış olduğunu düşündükleri açıklamaları ilettiğini duyurdu.
Açıklama metninde şunlar ifade edildi:
”Partimize uygulanan medya ambargosu nedeniyle gözden kaçırılmış olabileceği düşüncesiyle; metni neden imzalamadığımıza dair dün paylaştığımız bilgi notu, saldırıyı en sert biçimde kınadığımızı ifade ettiğimiz ve Adana Milletvekilimiz Meral Danış Beştaş tarafından Meclis Genel Kurulunda da okunan açıklamamız ve cezaevinde tutulan Eş Genel Başkanımız Sayın Selahattin Demirtaş tarafından kaleme alınan açıklama Sayın Fırat ve Sayın Çelik’e iletilmiştir. ”
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×