HDP’li Beştaş: İçişleri Bakanlığı’nın intikam söylemleri saldırıları teşvik ediyor
 Halkların Demokratik Partisi (HDP) Çukurova İlçe Örgütü, binalarına yapılan saldırıyı kınamak amacıyla ilçe binası önünde basın açıklaması düzenledi. “Baskılar bizi yıldıramaz” pankartının açıldığı açıklamaya HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş ve çok sayıda partili katıldı. Partilerine dönük saldırıyı kınayan HDP İlçe Yöneticisi Abdurrahman Taş, partilerine dönük saldırıların son bulmasını isteyip, barış demeye devam edeceklerini kaydetti.
'SALDIRIDAN SONRA HDP’YE OPERASYON’
Taş’ın ardından söz alan HDP Milletvekili Meral Danış Beştaş, “Her zaman söylediğimiz barış ve çözüm isteyenlerin saldırıya uğradığı bir zaman diliminde geçiyoruz” dedi. Kentte HDP il ve ilçe eşbaşkanlarının da aralarında olduğu 21 kişinin gözaltında olduğunu hatırlatan Beştaş, Beşiktaş gerçekleşen saldırıdan sonra partilerine dönük eş zamanlı operasyonların düzenlendiğini dile getirdi. 

HDP binalarına dönük saldırılara değinen Beştaş, saldırılar sırasında valiliklere ve yetkililere ulaşamadıklarını ifade etti. Beştaş, “İlgili siyasi parti adımızı bile ağzımıza almadan bize gereki tedbirler alınıyor dendi. Fatura HDP'ye çıkarılmaya çalışılıyor. Başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere hükümet intikam söylemleri ile saldırıları teşvik ediyor. Yerel bir akıl değil” dedi.

‘GÖZALTINA ALINAN YOK’
Türkiye'de bir cinnet ortamının yaşandığını savunan Beştaş, Türkiye'de iç savaş provasının yapıldığını ve “intikam” söylemlerinin hukuk devletin olmayacak bir kavram olduğunu söyledi. Parti binalarına saldıran saldırganların gözaltına alınmamasını eleştiren Beştaş, şöyle devam etti: “Hepimiz yurttaşlar olarak demokratik bir ortamda yaşamak için tek bir polisin askerin gerillanın gazetecinin sivilin zarar görmemesi için barışın yol haritası onların önüne koyuyoruz.”
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×