Hızlarına yetişemiyoruz “Kilis’e atılan füzeler de FETÖ’nün oyunu olabilir”
 Darbe girişiminden sonra, memlekette ne kadar cinayet, yolsuzluk varsa hepimizi hayrete düşürücek hızla çözülmeye başladılar. Hrant Dink cinayeti, Roboski katliamı, Rus uçağının düşürülmesi, Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümü,  Soma’nın patronunun “ben yapmadım FETÖ yaptı” dediği 301 madencinin öldüğü Soma madenindeki iş cinayeti. Turgut Özal’ın ölümü… Şimdi de IŞİD’in Kilis’e  attığı bombalar!

Eski Başbakan Yardımcısı AKP Milletvekili Yalçın Akdoğan biliyorsunuz şimdilerde Star gazetesinde yazmaya başladı. Nereden nereye işte. Yazısında, Kilis’e sıkça atılan roketlerin Cemaatçi askerlerin marifeti olabileceğini söyledi. Hatta bir saldırıda kendisinin de hedef alındığını söyleyen Akdoğan Star’da ki yazısında şunları söyledi:

“İyi irdelenmesi gereken şüpheli hadiselerden biri de Kilis’e düşen roketler meselesidir.

Hatırlanacağı üzere senenin ilk yarısında Kilis’e yüzlerce roket düştü, Ocak-Mayıs arası 21 kişi hayatını kaybetti, 88 kişi yaralandı.

24 Nisan’da ben de Kilis’teydim. Gerçekleşen saldırılar sonrasında bölge halkına dayanışma mesajları vermek için Kilis’e gitmiştim. Valilikte toplantı yaptığım sırada şehir bir kez daha vuruldu, hemen yanımıza bombalar düştü. O saldırıda da 1 kişi öldü 10 kişi yaralandı. Daha önceki roketler mahalle kenarlarına düşerken bu atışın doğrudan valiliği hedef aldığı söyledi.

Hatta kimi yetkililer Katyuşa roketi atılmadığını, hedef gözeterek top atışı yapıldığını söylediler.

Şehre bombalar düşerken bir yandan da valilik önünde büyük bir protesto gösterisi yapılıyordu.

Kimi analistlere göre atılan roketlerin sebebi Türkiye’nin Suriye’ye girmesini tetiklemek, gerçekleşen gösterilerin sebebi de toplumsal kargaşa ve çatışma meydana getirmekti.

Merkez nüfusu 90 bin olan Kilis’te 130 bin civarında Suriyeli yaşıyor. Bu olaylardan sonra kimileri Suriyelilere karşı protesto girişimlerinde bulundular.

Kilis’de yaşananlar acaba FETÖ’nün kirli oyunlarından biri miydi? PKK ile işbirliği yapan örgüt, IŞİD üzerinden başka oyunların mı peşindeydi?

O dönemde sınır bölgesinde önemli görevler yapan komutanların bazıları FETÖ irtibatı sebebiyle ordudan ihraç edildi.

Ankara’da ve İstanbul’da kendi halkına bomba yağdıran bu hainler acaba diğer şehirlerdeki bombalamalarla ne kadar ilişki içindeler?

Zaman içinde bu gerçekler de aydınlanacaktır…”

Elbette ki faili bulunmayan cinayetler kalmasın, katliamların sorumlusu, yolsuzlukların hırsızları bulunsun ve kanunlar önünde yargılanıp cezalarını çeksinler.
Şimdi bütün bu olaylarda, FETÖ yaptı dediğiniz olaylar sırasında, hepiniz oradaydınız ama…

IŞİD’la petrol ticareti yaptığınızı dünya alem görüntüledi.
Terörist diyemediğiniz bu şeriatçı katilleri meşrulaştırmak için ”IŞİD dediğimiz yapı radikal, terörize gibi bir yapı olarak görülebilir” diyen ‘ama‘yı da eksik etmeyerek ”Ama oraya katılanlar arasında Türkler, Araplar, Kürtler vardır. Oradaki yapı, daha önceki hoşnutsuzluklar öfkeler büyük bir cephede geniş bir reaksiyon doğurdu.” savunan “öfkeli Sünni gençler”diyerek sahip çıkan siz değil miydiniz?

#Ulanhepinizoradaydınızbe! 
redaktif.com

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×