Hopa'da halk engele rağmen ‘Karanlığa geçit vermeyeceğiz' dedi

Artvin'in Hopa ilçesinde halk, "Ne darbe ne dikta" diyerek ilçe merkezinde eylem yaptı.

"Karanlığa geçit vermeyeceğiz" pankartıyla yürüyen Hopalıları polis engellemeye çalıştı. Kitlenin Hopa Parkı’ndan yürüyüşe başladığı sırada polisin barikat kurarak yürüyüşe engel olmak istemesine rağmen, polis engeli aşılarak yürüyüş gerçekleştirildi.
Hopa’da ‘Karanlığa geçit vermeyeceğiz’ yürüyüşü

Ancak yürüyüşüne sloganlarla sürdüren halk, açıklama yaptı.

Eyleme ÖDP, ESP, Dayanışma, Halkevleri ve HDP üyeleri de katıldı.

Açıklamayı okuyan Nurcan Altunkaya, "14 yıllık iktidarı boyunca kendisine muhalif bütün kesimleri susturmaya çalışan, gericilik ve savaş politikalarıyla toplumu kendisine mecbur bırakan AKP, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ilan ettiği OHAL rejimini diktatörlüğe geçiş için fırsata çevirmeye çalışıyor" dedi


FETÖ'ye karşı yıllarca mücadele eden insanların da "FETÖ ile mücadele" adı altında hedef haline getirildiğini belirten Altunkaya, "Kendileri söz konusu olduğunda sandığı, seçimi demokrasi kriteri olarak sunan AKP ve Saray 6 milyon oy alan HDP Eşbaşkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ dahil 10 milletvekilini hukuk tanımaz bir şekilde tutukladılar" diye konuştu.

Cumhuriyet başta olmak üzere muhalif basına yönelik baskılara dikkat çeken Altunkaya, şunları söyledi: "Kadınlar gerici saldırılarla toplumsal yaşamdan her geçen gün daha da dışlanıyor. Şort giydiği için bir kadına tekme atan gerici saldırgan AKP yargısı tarafından serbest bırakılıyor.
Hırsızlık, yolsuzluk, ülke kaynaklarının yağması, ABD işbirlikçiliğiyle Ortadoğu'nun kan gölüne çevrilmesi, ülkemizde patlayan bombalar...
İşte bu karanlığı yırtarak ülkemizi aydınlığa çıkarmak için AKP faşizmine karşı mücadeleye çağırıyoruz!
Laik, demokratik bir ülke için mücadeleye çağırıyoruz!
Barış ve kardeşlik için mücadeleye çağırıyoruz!
Kadınların özgürce ve eşit olarak yaşayabildiği bir ülke için mücadeleye çağırıyoruz!"Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×