Hrant Dink cinayetinde de FETÖ’nün parmağı varmış!
Darbe girişimi sonrası, AKP iktidarı döneminde geçmişte olan ve çözülmeyen ne kadar olay varsa bir bir çözülüyor.
Hepsini FETÖ yapmış olabilirmiş!
Biz söylemiyoruz, İçişleri bakanı Efkan ALA söylüyor.
Memleketin İçişleri Bakanı, memlekette yaşanılan cinayetleri bir zamanlar yollarda beraber yürüdükleri adamlar yapmış olabilir diyor.
Evet, Fethullahçılar bu işi tezgahlamış olabilir de, iktidar kendi sorumluluğundan nasıl sıyrılıyor?
Bakan Ala, dün akşam Hrant Dink cinayetiyle ilgili yeni gözaltılar olduğunu, Dink cinayetinde de FETÖ parmağı olabileceğini söyledi.
Fenerbahçe, Rus uçağının vurulması ve Uludere olaylarında da FETÖ’nün parmağının olabileceğini söyleyen Ala “FETÖ, Boko Haram’dır” dedi.
Şeriat yanlısı, ismiyle bile uyarı veren, cihatçı, katliamlar yapan böyle tehlikeli bir  örgüte benzettiği FETÖ, devletin bütün kurumlarını kuşatırken kendileri ne alemdeydi, Sayın Ala işin o kısmını cevaplamıyor!
Her şeyi Fethullahçıların üzerine yıkıp yükünü hafifletiyor.
Şöyle diyor: 
“Bu olaylarda FETÖ parmağı olabilir. Hatırlarsanız 6-7 Ekim olaylarında da onların parmağı çıktı. Hepsi yakalandı. Terör olaylarında bile bazıları hakkında soruşturma açtık. Mesela istihbarat alınmış ama gerekli yerlere bildirmemiş. Bunları tespit ettik ve soruşturmalar açtık. Bir bombalı saldırıyla ilgili yaşanan gözaltı olayında şöyle bir olay yaşadık. İfadesinde bir isim veriyor. Ve verdiği isim devletin içinden bir isim çıkabiliyor. FETÖ, Türkiye’nin Boko Haram’ıdır. Düşünün, Hrant Dink cinayeti ile ilgili bir gözaltı dün akşam oldu. Kanaatim orada da FETÖ parmağı var.”
Darbe olmasaydı bu cinayetleri, katliamları kim yapmış ne Efkan Ala bilecekti, ne de biz...
İyi de kardeşim bütün bu olaylar için 2013'e kadar Ergenekon'u suçluyordular, yarın başka bir düşman çıkınca o mu olacak zanlısı bu suçların?
Erdoğan Allahın lütfu dediğinde tam anlayamamışız. 
Dur bakalım daha henüz akıllarına gelmemiş neleri yıkacaklar bu yeni günah keçimizin üzerine.
Kaynak : redaktif.com
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×