Hurşit Külter Kerkük'te ortaya çıktı!
 Diken - 134 gündür kendisinden haber alınamayan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Şırnak il yöneticisi Hurşit Külter’in, Irak’ın Kerkük kentinde olduğu ve bugün bir basın açıklaması yapacağı belirtildi.

Şırnak’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı esnasında binlerce insan evini terk ederken, Külter evinden ayrılmayı reddetmişti.

Külter’in ortadan kaybolmasından 10 gün sonra özel harekatçılara ait olduğu sanılan ‘BÖF – @Tweet_Guneydogu’ adlı Twitter hesabından, Külter’in ailesiyle mesajlaşması yayınlanarak infaz edildiği öne sürülmüştü. Külter, söz konusu mesajlaşmada ‘zorda olduğunu’ söylemiş ve helallik istemişti.

Diken’e konuşan Külter’in kardeşi Mustafa Külter ise şunları söylemişti: “Devlet bilmiyorsa bu, 90’lardaki gibi gizli oluşumların bazı eylemleri yaptığını akıllara getiriyor. JİTEM mi yoksa başka bir şey mi bilmiyorum, fakat abimin bu ekipler tarafından katledilmiş olduğunu düşünmeye başladık artık.”

Avukatların başvurusu üzerine Şırnak emniyeti, valilik ve jandarmadan Külter’in gözaltında olmadığı yönünde bilgi verilmişti.

ANF’nin haberine göre 134 gündür kendisinden alınamayan Külter’in Irak’ın Kerkük kentinde olduğu belirtildi. Külter’in bugün bir basın açıklaması yapması ve yaşadıklarını anlatması bekleniyor.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×