İç savaşa hazır mıyız gençler?
 Memlekette iş tamamen çığırından çıktı!
Husule gelen haberlere göre AKP’nin Soma İlçe Gençlik Kolları tarafından düzenlenen “Büyük ve Güçlü Türkiye Cumhurbaşkanlığı Sistemi” başlıklı konferansta AKP İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem, Anayasa Değişikliği Referandumda “HAYIR” çıkması ihtimaline karşı, “Bu referandum oylamasında başarısız olursak iç savaşa hazırlanın” demiş!
Hani şimdi mevzu bahis savaş olunca insan ilk anda “ben kendimi nasıl savunurum” diye düşünüyor tabii.
Biz de düşündük.
İlk aklımıza gelenler çakmak veya anahtar fırlatmak, çemkirmek, olmadıysa adetimiz olmamasına rağmen yüzüne tükürmek, “hadi len” diyerek maytap geçmek filan gibi eylemler oldu.
Tabii en beter durumda “cırmalamak”, kulağını ısırmak, burnunu 180 derece çevirmek, saçını yolmak da seçeneklerimiz arasında yer aldı.
Hani onlara göre HAYIR diyenler terörist” ve “darbeci” ya; savaşa da çağırıyorlar ya hazır; biz de “silahlarımızı” ortaya koyalım; Vatan Emniyet’te şimdiden şöyle bir güzel sergilensinler istedik.
Ama “teröristler” olarak bu eylem planlarımızı, her şeyden öte zerre kadar duymadığımız korkumuzu, suratlarına haykırmak istediğimiz cesaretimizi nasıl sergileyecekler onu merak ettik.
Kendi mantıkları doğruysa “darbeciliği, terörizm yanlılığını” referanduma sunma saçmalığında bulunan bu “cin fikirli” arkadaşlara sormak istedik; bu durumda TERÖRİST KİM?! diye.
Ve bu Evet’çi düzenbazlara demek istedik; duyduğumuza göre -doğruysa- esnafa silahlı eğitim vermeye başlamışsınız.
Gücünüz yetmedi de bizi bakkala, kasaba, manava mı öldürteceksiniz?
Artık bu kadar mı delirdiniz!?
Manyak mısınız lan sizzz?! diye…
Seda ZOBAROĞLU-redaktif.net
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×