İçişleri Bakanlığı laiklik çağrısını TEM'e ihbar etti
 İçişleri Bakanlığı'nın sosyal medya hesabı, Okmeydanı'da bulunduğu belirtilen bir kahvede laiklik propagandası yapan bir genci Terörle Mücadele ekiplerine bildirdi.

Gencin kahvede yaptığı konuşmanın videosu, bir kullanıcı tarafından "Teröristler Okmeydanı'nda insanları iç savaşa davet ediyor. Durdurun bu vatan hainlerini" ibaresiyle paylaşıldı.

İçişleri Bakanlığı'nın Twitter hesabı, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ithafen yazılan mesajı alıntılayarak "Terörle Mücadele Ekiplerine iletildi. Lütfen gördüğünüz yerde bize ihbar edin" yazdı.

İçişleri Bakanlığı'nın "Terörle Mücadele Ekiplerine" ilettiği söz konusu videoda şu ifadeler kullanılıyor: "Bundan sonra mahallelerimizde IŞİD'çilere, cihatçı çetecilere geçit vermeyeceğiz.Gericiliğin karşısında yükseltilmesi gereken bir bayrak vardır. Bu da laiklik bayrağıdır. Laiklik, özgürlük, kardeşlik, insanca yaşam mücadelesi demektir. Bizler herkesi bu mücadelenin birer neferi olmaya çağırıyoruz. Gericilerden, faşistlerden, başkanlık sevdalılarından hesap sormaya çağırıyoruz." 

İşte o tweet ve o video:

 

  1. CHP İstanbul Gençlik Örgütleri olarak İçişleri Bakanlığı'nın rahatsız olduğu konuşmanın altına imza atıyoruz.

  2. Bugün laiklik demek özgürlük, kardeşlik demektir insanca bir yaşam mücadelesi demektir

  3. IŞİDciye, cihadcıya karşı çağrı yapan gence İçişleri doğrudan saldırıyor.Halkın can güvenliği AKP'nin bu İçişleri Bakanlığı'na bırakılır mı?

  4. Canlı bombalara dokunamayan laikliği savunanları hedef gösteriyor! Gericiliğe karşı var!

  5. Her kanaldan kutuplaşma nefret ve hesaplaşma körükleniyor meşrulaşıyor İktidarın görevi adil v birleştirici olmak şiddete çanak tutmak değil

  6. Yandaşların,ak trollerin saldırılarına İçişleri Bk'nın twiti de eklendi. Laiklik mücadelemiz yaşamsaldır!

     
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×