İfade veren Mihriban Yıldırım serbest: “Adalet mücadelesini yükselteceğiz”
 Saray iktidarı tarafından kamuda muhaliflere yönelik tasfiye operasyonları kapsamında 5 Ağustos’ta Karadeniz Teknik Üniversitesi’ndeki (KTÜ) görevinden uzaklaştırılan, kısa bir süre sonra da yürütülen soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılan SES ve TTB üyesi asistan hekim Mihriban Yıldırım, Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek ifade verdi.

Savcılık da Yıldırım’ı denetimli serbestlik şartıyla serbest bıraktı.

İfadesinin ardından adliyeden ayrılan Yıldırım, hakkında yürütülen soruşturma, ifadesi ve kararı Sendika.Org’a şöyle değerlendirdi:

İçinden geçtiğimiz bu günlerde hukuka kimsenin güveni kalmadı. Hak gasplarına karşı hukuk içinde çözüm bulunabileceğine olan inanç da yok edildi. Bu nedenle bizim bugün yürütmemiz gereken mücadele başlıklarından birinin adalet mücadelesi olduğuna inanıyorum. Barış için adalet, emek için adalet, demokrasi için adalet mücadelesinin güçlendirilmesi gerektiğine inanıyorum.

Ben bugün ifademin sonucunda tutuklanma sonucuyla karşılaşmadıysam da, bunun, hem benim hem de üyesi olduğum SES ve TTB’nin yaşanan süreçte aldığı doğru tavra ilişkin olduğunu düşünüyorum. Bundan sonraki zaman zarfında da her türlü saldırıya karşı emek, barış, demokrasi ve adalet mücadelesini yükselteceğiz.
Mihriban Yıldırım 61 ile ilgili görsel sonucu

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×