İki yeni KHK daha: Dernekleri önce kapat sonra KHK’sini çıkar
Resmi Gazete’de 22 Kasım’da yayımlanan 677 ve 678 sayılı KHK’ler ile kapatılan derneklerin isim listesi ilan edildi. İçişleri Bakanlığı’nın hiçbir açıklama yapmadan ve liste yayımlamadan mühürlemeye başladığı derneklerin sayısı 570’e çıkarken derneklerin yanına vakıflar da eklendi.

chd-izmir-muhur


KAPATILAN DERNEKLERİN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

LİSTEYE EKLENEN 175 DERNEK İÇİN TIKLAYINIZ

VAKIFLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Resmi Gazete'de yayımlanan 677 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'ye (KHK) göre, Kara Kuvvetleri Komutanlığında bin 259, Deniz Kuvvetleri Komutanlığında 391, Hava Kuvvetleri Komutanlığında 338, Jandarma Genel Komutanlığında 403, Emniyet Genel Müdürlüğünde ise 7 bin 586 personel ihraç edildi. Diğer bazı kamu kurum ve kuruluşlarında da meslekten ihraçlar oldu.

İBB'DEN ÇOK SAYIDA KİŞİNİN ATILMASI DİKKAT ÇEKTİ
Resmi Gazete'de yayımlanan 677 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'ye (KHK) göre, kamu kurumlarında görevli 5434 kişi görevden uzaklaştırıldı. Bazı kamu kurum ve kuruluşlarından daha önce ihraç edilen 157 kişi mesleğe iade edildi. Ancak özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde (İBB) çok sayıda kişinin atılması dikkat çekti.Damadı da FETÖ operasyonları kapsamında tutuklanan İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın, Cemaat'le mücadelede pasif davrandığı eleştirileri, iktidara yakın yayınlarda gündeme gelmişti.

HANGİ YAYIN ORGANLARI KAPATILDI

Ekspres Gazetesi (Adana), Türkiye Manşet Gazetesi (Çorum), Dağyeli Gazetesi (Hatay), Akis Gazetesi (Kütahya), İpekyolu Gazetesi (Ordu), Son Dakika Gazetesi (İzmir) ve Yenigün Gazetesi (Ankara), Samsun'daki 'Haberexen' Dergisi, Batman FM radyosunun yanı sıra, eğitim, kültür ve diğer alanlarda faaliyet gösteren, çeşitli illerdeki 193 dernek ve vakıf da KHK ile kapatıldı.

İşte kapatılan yayın organları:

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×