İnsan Hakları Anıtı “gözaltında” Yüksel Caddesi’ne girişler TOMA ile kesildi
“İşimizi geri istiyoruz” sloganı ile 76 gündür açlık grevi eylemini sürdüren gözaltındaki Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın direniş alanı olan Yüksel Caddesi’ne girişler bu sabah saatleri itibariyle TOMA ile kesildi.

Polis ekipleri dün de Yüksel Caddesi’ne defalarca saldırmış, son saldırının ardından İnsan Hakları Anıtı, demir bariyerlerle çevrilmişti.
Ankara’da dün (22 Mayıs) 75 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın gece bulundukları eve operasyon yapılarak gözaltına alınmasının ardından başlayan direniş, akşam geç saatlere kadar sürmüştü.

Sabah saatlerinden itibaren Yüksel Caddesi’ndeki İnsan Hakları Anıtı önünde direnişi sürdürenlere polis sürekli saldırmış, milletvekillerinin oturma eylemi başlatmasıyla birlikte Yüksel Caddesi’ni ablukaya alarak girişleri kapatmıştı.

Milletvekillerinin gece ayrıldığı Yüksel Caddesi’nde polisin ablukası hala sürüyor. Yüksel Caddesi her iki taraftan girişe kapalı. Konur Sokak’ta da TMMOB Mimarlar Odası’nın bitiminde polis barikatı ve TOMA yer alıyor.
Barikatın arkasındaki kafelere giriş yok. Barikatın arkasında bulunan okula gelen öğrenciler kimlik kontrolüyle alınıyor. Mimarlar Odası çalışanları da bir süre bekletildikten sonra alındı. Geçmek isteyenleri geri çeviren polisler, gelip durumu soranlara da sürekli hakaret ediyor.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×