İrfan Değirmenci: Sizden alınacak yurtseverlik dersimiz yoktur!
 Başkanlık referandumunda “hayır” dediği gerekçesiyle Kanal D’deki işinden kovulan İrfan Değirmenci, TSK’nin Afrin saldırılarına ilişkin paylaşımda bulundu. Değirmenci Twitter hesabından yaptığı paylaşımında, “‘Her tür milliyetçiliği ayağının altına alıp ezdiğini’ bir vakit mitinglerinde dile getirmiş olanlardan alınacak yurtseverlik dersimiz yoktur!” ifadelerini kullandı.
İrfan Değirmenci, şunları yazdı:
“Bugüne kadar “askeri vesayet” diye diye saldırdıkları ordumuzu, Suriye’de belirsizliklerle dolu bir alanda tehlikeye atıp buradan iç politika zaferi yaratma peşine düşenlerin amacı kandırabildikleri kadar seçmenin desteğiyle adaletsiz rant düzenini sürdürmektir! Olup bitenlerden kaygı duyan, cesur sesleriyle itiraz yükselten tüm yurtseverleri, “savaş nizamı”yla susturmak, milliyetçilik değildir. “Her tür milliyetçiliği ayağının altına alıp ezdiğini” bir vakit mitinglerinde dile getirmiş olanlardan alınacak yurtseverlik dersimiz yoktur!”
  1. Kişi dünyayı değiştirmek istiyorsa işe kendinden başlamalı. Mevcut düzenin çarkına dişli olmayı bırakmalı önce. Kendini tanıyıp kendiyle barışmalı, kendine inanmalı. Kendine yapılmasını istemediği şeyi başkalarına yapmamalı kişi. O zaman değişir dünya, o zaman renklenir gökyüzü!

  2. Bu vatan,ballı ihale takipçilerinin, maaşlı twitter trollerinin,elinde oyuncak kılıcıyla tv dizisi izlerken çoşan örgütlenmiş cehaletin, başkasına yaşam hakkı tanımayan ırkçıların,korkak işbirlikçilerinin vatanı değildir. Ülkemin cesur,akıllı ve erdemli insanları yalnız değildir!

  3. Olup bitenlerden kaygı duyan,cesur sesleriyle itiraz yükselten tüm yurtseverleri, “savaş nizamı”yla susturmak, milliyetçilik değildir. “Her tür milliyetçiliği ayağının altına alıp ezdiğini” bir vakit mitinglerinde dile getirmiş olanlardan alınacak yurtseverlik dersimiz yoktur!

  4. Bugüne kadar “askeri vesayet” diye diye saldırdıkları ordumuzu, Suriye’de belirsizliklerle dolu bir alanda tehlikeye atıp buradan iç politika zaferi yaratma peşine düşenlerin amacı kandırabildikleri kadar seçmenin desteğiyle adaletsiz rant düzenini sürdürmektir!

  5. Kuvayi Milliye,emperyalizmin işgalindeki bir ulusun,kadınıyla erkeğiyle,kurtuluşa olan inançlarıyla direnmesinin adıdır.O kahramanlar, emperyalistlerin parasıyla eğitilip, donatılmamıştır! Emperyalizme hizmet eden “cihatçı” çeteleri,Kuvayi Milliye’ye benzetmek tarihi çarpıtmaktır

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×