IŞİD ve El Kaide üyelerinden oluşan SADAT’ın kurucusu Erdoğan’a başdanışman oldu

CNN TÜRK'ün edindiği bilgiye göre, Kara Kuvvetleri Sağlık Daire Başkanlığı görevlerinde bulunduktan sonra 30 Ağustos 1996 yılında kadrosuzluktan emekliye sevk edilen Tanrıverdi, Erdoğan'ın yeni başdanışmanı oldu. 

1964 yılında Kara Harp Okulu'na giren Tanrıverdi, 1976-1978 yıllarında Kara Harp Akademisi'nde öğrenim görerek 1978 yılında kurmay subay statüsünü kazandı.

Tanrıverdi 30 Ağustos 1992 tarihinde ise tuğgeneralliğe yükseltildi.
Adnan Tanrıverdi, emekliye ayrıldıktan sonra,  5 yıl Adaleti Savunanlar Derneği'nin Genel Başkanlığı görevini üstlendi.
Tanrıverdi, ASDER Onursal Başkanı olarak, Müslüman ülke silahlı kuvvetlerinin organizasyonu ve stratejik kullanımına danışmanlık, son kullanıcıdan eğitici seviyesi kadar özel konularda eğitim ve harp, silah ve araçlarının temini, bakım ve onarımı hizmetlerinde görev yapmak üzere Sadat Uluslararası Savunma Danışmanlık Şirketi'ni kurdu. 
DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel’in Lice’de 34 köylünün SADAT isimli bir örgüt tarafından yakılmak istendiğini ancak bir subayın müdahale etmesiyle yapılmadığını söyleyerek bu örgütü gündeme taşımıştı.
Darbe girişimi sonrası, orduya yapılan operasyonlar sonrası tutuklanmalar, tasfiyeler ve görevden alınmaları düşünürsek 2012 yılında kurulan SADAT, TSK’ye alternatif olarak kurulmuş bir ordudur.
SADAT kurucusu Adnan Tanrıverdi anayasadan laiklik ve vatandaşlık tanımı kaldırılsın diyen, üstüne istikrar! için seçim barajı yukarı çekilsin, mümkünse tek partili sisteme geçilmesini savunan biri.
Ne kadar tehlikeli...
Kurucusu olduğu gerilla eğitimi veren 
SADAT’ın kontrol edilmemesi durumunda, ne gibi sıkıntılara gebe olduğumuzu öngörüyor musunuz?
Silah sanayiinin hoşlanmayacağı deyimle SADAT öldürme dersi satıyor.
Erdoğan ne danışacak bu adama diye soracak olursanız, orasını bilmemiz zor.
Belki de Erdoğan legal görünümlü bu SADAT adlı illegal orduyu devreye soktuğunda başkan olacağını, ölene kadar başkan kalacağını düşünüyordur ya da SADAT'ı Türk Silahlı Kuvvetleri’ne alternatif olarak kullanmayı planlıyordur. 
Şimdi kimsenin, bilmedikleri için, umursamadıkları bu adamlar bir gün bir anda Allahu Ekber diyerek kapımıza dayanırlarsa hiç şaşmayalım.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×