İsmail Kahraman; 'Che eşkıyadır, gencimin göğsünde olamaz'
İrticacı ağzından çıkan en masum sözler bile kin ve nefret dolu olan, meclis başkanlığı makamının gördüğü en büyük talihsizliklerden biri olan Kahraman, Rize Belediyesi tarafından düzenlenen, Rize’nin Fethi adı altında gerçekleştirilen kutlamada konuşmuş.

“Devlis var. Yani Liseli Devrimciler. Che Guevara’nın gömleklerini giymişler. Che 39 yaşında öldürülen, bizzat kendisinin infazlar yaptığı bir katil kişilik. Bir gerilla. Bolivya’da, Küba’da, Güney Amerika’da faaliyette bulunan bir eşkıya benim liseli gencimin yakasında, göğsünde olamaz. Olmamalı. Bağı yok benimle. Köküm bir değil. Tarihim bir değil. Benim kendi tarihim ve insanlarım var. Onlarla övüneceğim. Garip. Fatih’i Dünya tanıyacak ama Türkiye tanımayacak.”

6. filoyu kıble yapanların, kadınlarını Amerikan askerine peşkeş çekenlerin, ÖSO’nun, IŞİD’ın yandaşlarının elbette övündüğü kişi, göğsünde taşıyacağı kişi Che Guevara olamaz. Che devrimcidir, kendisinden sonra gelen tüm dünya halklarının özgürlük mücadelesinin sembolüdür.
Doktor olan ve yoksulları görüp mücadeleyi seçen bu eşkıyamızın işe bakın ki kurduğu düzen sayesinde Küba'da sağlığın ticareti yoktur, ücretsizdir.
Gel gör ki eşkıya diyen beyefendinin ülkesinde ise insanlar yol kapalı diye hastaneye götüremediği çocuğunun ölüsünü sırtında taşır.
Toplumu %50 olarak ayırıştırdıklarını unuttular.
Onların göğsünde Che posteri zaten olamaz.
Kahraman’a ve Kahraman zihniyetine, onların gençlerinin göğsüne Sedat Peker yakışır, Uğur Işılak yakışır, düşkün Yavuz Bingöl yakışır…
Onlar rabia işareti yapıp arabalarının arkasında tuğra arması taşıyorlar.
Dizlerimin üzerinde yaşamaktansa, ayaklarımın üzerinde ölmeyi tercih ederim… diyen Che ve onun mücadelesi büyük gelir yakalarına, ağır gelir taşıyamazlar.
İsmail Kahraman; Kurtuluşlar değil, fetihler anılırTBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın "Che Guevara bir eşkıyadır, benim liseli gencimin yakasında, göğsünde olamaz, olmamalı" sözlerine CHP'li Ağbaba'dan da twitter üzerinden tepki geldi.

  1. Sen bu toprakların en büyük devrimcisi Mustafa Kemal Atatürk'e karşı bayrak açmış, devrimlerin düşmanı bir eşkiyasın. Haddini bil haddini !

  2. Eşkiya sensin sen...Che de Deniz Gezmiş de emperyalizme direnen devrimcilerdir. Sen ise cahilsin ve her zamanki gibi emperyalizmin uşağısın.

  3. Eşkiya sensin

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×