İsmail Kahraman; Kurtuluşlar değil, fetihler anılır
Kahraman, “2 Mart Rize’nin Kurtuluş günü olarak anılır. Kurtuluş günleri tabiri yanlıştır. Kurtuluşlar değil Fetihler anılır. ‘ben esirdim şu tarihte kurtuldum’ demek; acziyet ifade eden ve insanın maneviyatını törpüleyen bir tariftir. Oysa bir çok zaferimiz var. Niye zaferleri kutlamayacağız. Rusya’nın Rize’yi işgalinden sonda 1917’de orada bir Komünist ihtilal oldu. Lenin iş başına geldi. Çar kimlerle dost ise onlarla düşkün düşmanları ile ise dost oldu. Osmanlı ile de dost oldular. Kendiliklerinden çekilip gittiler. Bu Trabzon’dan Rize’den Artvin’den, Erzurum’dan, Sarıkamış’tan topyekün çekildiler memleketlerine döndüler” dedi. 

Beğenmiyor beyefendi kurtuluşu..
O beğenmediğin kurtuluş olmasa fetihleri zor kutlardın bu topraklarda, sen de Meclis Başkanı olamazdın.

Fethettiğine sahip çıkamayıp, vatanı İngilize satarsan, bu millet elinde kalan son toprak parçasını savunur ve bunun kurtuluşunu da pek ala kutlar.
Hem fethedilen toprakları kurtuluşa mecbur bırakanlar kimdi?
Bir de hangisi daha onurludur başka memleketleri fetih mi, yoksa düşmanı def etmek mi?
Nasıl da zalimce bir düşünce tarzı bu.
Ne zaman bu kadar saldırganca bir üslubu savunur olduk.
23 ağustos ve 14 eylül arasında iki büyük harpden alnının akıyla çıkmış bu millet bütün mevcudiyetiyle ekmeği, bağı, bahçesi, namusu, herşeyi için savaşmış; vatanı kurtarmıştır.
Kurtarılmak-kurtarmak gibi kutsal bir olay nasıl olurda küçümsenir.
Şimdi gel de bu adamların türban uygulamasına, kadınların giyim kuşam özgürlüğüne, hukuku ve demokrasiyi koruma çabalarına inan.
EEE başınız sıkıştığında niye fatihler aklınıza gelmedi de, kurtuluş savaşının baş kumandanı Mustafa Kemal Atatürk'ün posterleri ile süslediniz parti binanızı.

Biz sizi biliyoruz alttan alta Kurtuluş Savaşı'na da giydiriyorsunuz.
Ha şöyle özünüze dönün, gerçek yüzünüzü gösterin, bilinçaltınızda yatanları dışarı vurun ki millet neyin ne olduğunu anlasın.
İsmail Kahraman; 'Che eşkıyadır, gencimin göğsünde olamaz'


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×