İzmir Barosu komple terörist çıktı!
Türkiye’yi tam bir felakete sürükleyecek anayasa değişikliğine “Evet” diyecek herkesi makbul, HAYIR oyu verecek herkesi terörist ilan eden bir iktidarla karşı karşıyayız.
HAYIR oyları, ne yaparlarsa yapsınlar, 10 puan önde olduğu için, Tayyip, “Halkımız anlamamış” gibi yorumlar yapıyor.
Yüzleri kararmış…
Referandumda HAYIR diyeceğini açıklayanlar büyük baskı altında.
İnsanları işten atıyorlar. Hayatlarıyla oynuyorlar.
Böyle bir atmosferde, İzmir Barosu cesur bir açıklama yayınlayarak, toptan “HAYIR!” dedi.
Sadece İzmir Barosu da değil, Baro’nun çağrısıyla pek çok meslek kuruluşu ve dernekte “HAYIR!” tavrına katıldı.
İzmir Barosu ve çağrısına uyan kuruluşlar bugün İzmir’de bir basın açıklaması yaparak tutumlarını ortaya koydular
‘8 bin avukat ile göreve hazırız’
İzmir Barosu üyesi avukatlar Konak'taki Hasan Tahsin Anıtı önünde saat 17.00 sıralarında biraraya geldi. Referanduma ilişkin hazırlanan açıklamayı grup adına İzmir Baro Başkanı Avukat Aydın Özcan yaptı.
Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar, kamera ve açık hava
Özcan, İzmir Barosu ve İzmir'de bulunan meslek ve demokratik kitle örgütleri olarak, cumhuriyet için, parlamenter sistemin devamı için, laik ve demokratik Türkiye için, hukukun üstünlüğü ve yargı bağımsızlığı için, kuvvetler ayrılığı için, İzmir Barosu ve İzmir'de bulunan meslek ve demokratik kitle örgütleri referandumda 'hayır' dediklerini belirtti.
Özcan, "Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığını ve Türk milletinin kaderini etkileyecek her konuda olduğu gibi anayasa değişikliği konusunda da üzerimize düşen görevleri bundan sonra da yerine getireceğiz. Mesele kişisel ya da parti meselesi değil, memleket meselesidir. Referandumda oylayacağımız anayasa değişikliği, ülkemizin nasıl yönetileceğinden ziyade ülkenin tapusunun tek kişiye teslim edilmesi anlamındadır. Bu değişikliğin içinde meclis yoktur, adalet yoktur, halk yoktur" dedi. Bütün ülkeyi kucaklamayan bir anayasa değişikliğinin halkı böleceğini kaydeden Özcan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Halkı bölünmüş bir devlette de istikrar olmaz. Özgürlüklerin ve yatırımların hukuki güvenliğinin bağımsız mahkemelerce sağlanmadığı milletin iradesini mecliste görmediği, meclisin değersizleştirildiği bir ülkede istikrar sağlanamaz. Önümüzdeki referandumda halkımız, egemenliğine ve cumhuriyetine sahip çıkacaktır. Vekillerinin yapamadığını, milletin kendisi yapacak ve bundan sonra bir daha kimse, bu gücü milletten almaya teşebbüs edemeyecektir" diye konuştu. Özcan konuşmasını, Atatürk'ün 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Hiçbir kişi ve makama devredilemez' sözünü hatırlatarak tamamladı.
Görüntünün olası içeriği: 13 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 13 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava
FOTO: SOZCU
İzmir Barosu ve diğer sivil toplum örgütlerinin ortak basın açıklaması ise şu şekilde:

BİZLER HAYIR DİYORUZ!
Görüntünün olası içeriği: 13 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava
Bizler temsil ettiğimiz meslek ve demokratik kitle örgütleri olarak; Cumhuriyet için, Parlamenter sistemin devamı için, laik ve demokratik Türkiye için, hukukun üstünlüğü ve yargı bağımsızlığı için, kuvvetler ayrılığı için, İzmir Barosu ve İzmir’de bulunan meslek ve demokratik kitle örgütleri olarak referanduma “Hayır” diyoruz.Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını ve Türk milletinin kaderini etkileyecek her konuda olduğu gibi anayasa değişikliği konusunda da üzerimize düşen görevleri bundan sonra da yerine getireceğiz.
Görüntünün olası içeriği: 17 kişi, ayakta duran insanlar, kalabalık ve açık hava
FOTO: SOZCU
FOTO: SOZCU
PARTİ DEĞİL MEMLEKET MESELESİ
Referandumda oylayacağımız anayasa değişikliği, ülkemizin nasıl yönetileceğinden ziyade ülkenin tapusunun tek kişiye teslim edilmesi anlamındadır. Bu değişikliğin içinde meclis yoktur, adalet yoktur, halk yoktur.Bütün ülkeyi kucaklamayan bir anayasa değişikliği halkı bölecektir. Halkı bölünmüş bir devlette istikrar olmaz.Önümüzdeki referandumda halkımız; egemenliğine ve cumhuriyetine sahip çıkacaktır. Vekillerin yapamadığını, milletin kendisi yapacak ve bundan sonra bir daha kimse, bu gücü milletten almaya teşebbüs edemeyecektir.”
Görüntünün olası içeriği: 17 kişi, ayakta duran insanlar
Görüntünün olası içeriği: 20 kişi, ayakta duran insanlar, kalabalık ve açık hava
Konuşmanın ardından İzmir Barosu tarafından hazırlanan "Referanduma giderken, Anayasa değişikliği" kitapçığı dağıtıldı.
Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 15 kişi, ayakta duran insanlar ve kalabalık
FOTO: SOZCU
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×