İzmir'de Bağış Rekoru Denemesi

İzmir'de Bağış Rekoru Denemesi

 

İzmir'deki Hayat Olabilirsin Festivali'nde kök hücre bağışında rekor denemesi yapılacak. Mavibahçe AVM, bu hafta sonu farklı bir sosyal sorumluluk etkinliğine ev sahipliği yapacak. İzmirliler, kök hücre, kan ve organ bağışına dikkat çekmek için düzenlenecek olan "Hayat Olabilirsin Festivali"nde hem bağış hakkında bilgilenecek hem de eğlenceli bir hafta sonu geçirecek. Çok sayıda bağışın hedeflendiği 4-5 Ocak 2020 tarihleri arasında düzenlenecek olan festivalde kök hücre bağış rekoru denemesi yapılacak.

 

ÖNEMLİ KATILIMCILAR

Karşıyaka Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, Karşıyaka İlçe Sağlık Müdürü Yıldıray Çığırgil, Kızılay Bölge Müdürü Dr. Gökay Gök, ve Mavibahçe AVM Danışmanı Prof. Dr. Aylin Göztaş'ın da konuşmaları ile katılacağı festival kapsamında; Prof. Dr. Barış Malbora kök hücre bağışını anlatırken, eşleşen bağışçılar Mert Eğilmez ve Ebru Şahan ise bağışın öneminden bahsedecek. Kızılay kök hücre sorumlusu Burak Kemal Tarhan'ın vereceği bilgilerin ardından kök hücre bağışı bekleyen Azra Bulut ile böbrek nakli bekleyen Dilek Gençyılmaz, katılımcılarla buluşarak bağışın önemini bir kez daha hatırlatacak.  Belki de Sensin, İzmir Hasta Çocuk Evleri, Mutlu Olalım ve Yaşa Çocuk Dernekleri başkanlarının da konuşma gerçekleştireceği festivalde Uzm. Psk. Özge Yüksel de konunun psikolojik boyutu ile ilgili bilgiler verecek.

 

FESTİVAL KONSERLERİ

Önemli konuşmaların ardından eğlence ile devam edecek olan festivalde çocuklar için resim workshopu ve animasyon gösterisi olacak. Yaygara, Tersyön, Fondip, Beyefendi, Pinti, Kaygı, Serkan Aras, Yağmur Sena Quintet, Dolce Band gruplarının konserleri ile müzik ziyafeti yaşayacak olan İzmirliler, konserlerin ardından 90'lar DJ Performansı ile geç saatlere kadar eğlenebilecek. Etkinliğe İzmir'in gururu Karşıyaka Spor Kulübü de destek verecek.

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×