İzmir'de CHP’li Kadınlar bedenleriyle ‘hayır’ yazdı
 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında gerçekleştirdiği etkinlikte Genel Başkan Kemal Kılılçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve 365 kişiyle birlikte ‘Hayır’ yazdı.

Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan programa Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, CHP Parti Meclisi Üyesi Gamze Taşçıer, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse ve Kadın Kolları Genel Sekreteri Ayfer Yılmaz Cömert, Kadın Kolları MYK üyeleri Perihan Yardımcı ve Arife Hatunoğlu,İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun eşi Türkegül Kocaoğlu, İl Kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı, milletvekili Tacettin Bayır, İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, il yöneticileri, il ve ilçe kadın kolları yöneticileri ve kadın belediye meclis üyeleri katılım gösterdi.
Alandaki kadınlar, ellerinde salladıkları dövizlere destek olarak, ‘Yolsuzluğa, tecavüze, yoksulluğa, tacize, diktatörlüğe, teröre, adaletsizliğe, savaşa hayır sloganlarını haykırdı ve hep bir ağızdan İzmir Marşı’nı okudu.
Görüntünün olası içeriği: açık hava
Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, gökyüzü ve açık hava
BASİRETSİZ BİRİ GELSE TÜRKİYE’Yİ YÖNETECEKTİR!
CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, “8 Mart’ta kadınlar ‘hayır’da sesini yükseltecek, 16 Nisan’da kadınlar ‘hayır’da güçlerini birleştirecek. Kadına ve emek mücadelesine adanmış bugünü, kadına şiddetin, adaletsizliğin gölgesinde kutlanmayan bir gün olarak bir kez daha anıyoruz. Geçmiş dönemlerde 8 Mart’ları coşkuyla kutlardık. Bu sene bu coşkuyu maalesef yaşayamıyoruz.
Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava
Cumhuriyetimiz çok tehlikeli bir dönemde ve yol ayrımında. Hepimiz insanlık için en güzel rejim olan Cumhuriyete sahipken, anayasa değişikliği adı altında bir değişiklik gözlerimize baka baka dayatılmak isteniyor. Hükümdar yetkilerine sahip ama adı cumhurbaşkanı olan tek kişinin iktidarına sürüklenmektedir. Buna rıza mı göstereceğiz? Bu anayasanın demokratik meşruiyeti yoktur. Hiçbirimizin görüşleri alınmaksızın hazırlanan metin hiçbirimizin talebi üzerine ortaya acıkmamıştır. Böyle bir metnin teklif edilmesi bile aklımızın, vicdanımızın yok sayılmasıdır. Yüz yıllar öncesini hatırlatan monarşidir. Parti başkanı bir cumhurbaşkanına dönüşmüş ve dayatılmak isteniyor. Bu tartışmayı mevcut cumhurbaşkanı üzerinden yapmıyoruz. Bu süreç ilerleyen yıllarda da devam edecektir. Basiretsiz biri gelse bile Türkiye’yi yönetecektir. Bu demokrasiden uzaklaşmak değildir de nedir? Bu parti meselesi değil, geleceğimizin oylanması meselesidir. Bu bir sistem de değildir. Bu sistem sakattır. Bu yetkiler bir kişiye verilemez.  Bunları düşünerek sandığa git. Hep bir ağızdan haykırmamızın zamanıdır. Zalimleri var eden mazlumların rızasıdır. Buna izin vermeyelim” dedi.
İZMİR’İN YANITI ÇOK AÇIK; AYAĞA KALKTIK VE HAYIR DİYORUZ!
CHP Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke ise konuşmasında, “Karşımıza bir sandık koydular. Bu sandık bugün kadına şiddeti reva gören, ekonomik özgürlüğünden koparmak için bu düzeni var sayan, kadına 3-5 çocuk yap diye baskı altında tutan zihniyete itirazımız var.  Bize soruyorlar; her iki kadından birinin aile şiddeti Türkiye düzeninin devam etmesini istiyor musunuz? 144 ülke arasında eşitlik bakımından 130’uncu ülke olmasının devam etmesini istiyor musunuz? Siyasette kadının sesini yok eden, siyasi katılımda 109’uncu olan Türkiye düzeninin devamını istiyor musunuz? Bizim cevabımız çok net. Biz ayağa kalktık ve hayır diyoruz ve tarihe yazıyoruz. Ama bize düşen görev var. El uzatma, hayırları çoğaltma zamanı. Bu görev; kadının ortak olmadığı düzenin barış getirmeyeceğini, kadını yok sayan bir siyasetin ülkeye aydınlık bir gelecek inşa etmeyeceğini herkese anlatmaktan geçiyor. Bize sorulan soru siyasi parti seçimine ait değil. 80 milyonun birlikte yaşayıp yaşamayacağına dair bir soru. İzmir’in yanıtı çok açık. Bu cumhuriyetin kuruluş mücadelesinde mermi taşımışı kağnıların ortağı olmuş olan ve Atatürk tarafından eşit hakları verilmiş kadınlardır. Bu düzen en çok bizi yok sayıyor. Bu düzene dur demek bizden geçiyor” açıklamasını yaptı.
Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava
SONUÇ HAYIR OLACAK!
Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, açık hava

Programda söz almayan Selvi Kılıçdaroğlu, alandan ayrılırken Egedesonsöz’e yaptığı kısa açıklamada, “Ben çok olumlu ve iyimser bakıyorum. Sonuç hayır olacak. Bakın İzmir’de ne güzel çiçekler açmış. İnşallah bu çiçekler Türkiye’nin her tarafına yayılacak” ifadelerini kullandı.
Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar, kalabalık ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, ayakta duran insanlar, güneş gözlüğü ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 18 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, açık hava
Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar
Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar, ağaç, gökyüzü ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, ayakta duran insanlar, gökyüzü, ayakkabılar ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar, gökyüzü ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 13 kişi, gülümseyen insanlar, açık hava
Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, kalabalık, gökyüzü ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, ayakta duran insanlar, güneş gözlüğü, yazı ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, yazı
Görüntünün olası içeriği: 13 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, yazı ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar, gökyüzü ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, yazı
Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve yazı
Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, yazı
Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×