Kadıköy’de karakol önünde bekleyen kadınlara  silahlı saldırı
Kadın örgütlerinin HDP’lilerin ve  kadın milletvekillerinin tutuklanmasına karşı Kadıköy İskele Meydanı’nda düzenlediği basın açıklamasına polis saldırdı ve 9 kişiyi gözaltına aldı. Eylem sonrasında gözaltına alınanları bekleyen kitleye “Kara Kalpaklılar” denilen ırkçı faşist grup silahla saldırdı.
Saldırıyı o an karakol önünde gözaltıların serbest bırakılmasını bekleyenler Twitter hesablarından duyurdu.
ÖHD ise twitter hesabından “Kadıköy’de kadın eyleminin ardından ifade işlemleri için karakolda olan avukatları polis darp ederek dışarıya attı” paylaşımında bulundu.


Kadınların tutuklamalara karşı Kadıköy’de düzenlediği eyleme polis saldırdı


T24’e bilgi veren HDP’li Kaya ise, gözaltına alınan kişilerin karakoldaki işlemlerini beklerken bir grubun saldırısına uğradıklarını söyledi. Kaya, “Karakolun önünde bekliyorduk, Avukatlarımız içeride gözaltında olan kişilerle görüşme yapıyordu kısa kısa. Hastaneye götürülmelerini beklerken polisin içerisine sivil giyimli bir kişi sloganlar atarak girdi. Irkçı sloganlar atan kişi ateş etti. Büyük bir kargaşa oldu, içeride bekleyen 5 kadın avukatımız da darp edilerek dışarıya atıldı” dedi.

Kadıköyde gözaltındaki arkadaşlarını bekleyen HDPli kadınlara sivil faşistler silahlarla saldırdı. Yaralılar var

İLÇE EMNİYET'in önünde diyorum, faşistler kadınlara silah sıktılar

Kadın avukatlara darp

Kadın avukatlar, karakoldan darp edilerek çıkarıldı.

Kadin avukatları darp ederek karakoldan dışarıya attılar. İrademize dört koldan yapılan bu saldırılara karşı kadinlar birlik olmalı!

‘Türk’ü tanımayan ölecek’

Yeryüzü Kadınları’nın Twitter hesabından yapılan aktarıma göre, Kadıköy Rıhtım Karakolu önünde gözaltıları bekleyenlere faşistler “Türk’ü tanımayan ölecek” diye saldırdı. Karakol önündeki yurttaşlara polis ve sivil faşistler birlikte saldırdı.

Rıhtım karakolunun önünde faşistler ve polis kadınlara saldırıyor, polis havaya ateş ediyor.

Karakolun önünde "türkü tanımayan ölecek" diyerek kadınlara saldıran faşistler bu erkek sistemin yapılmamasıdır.

HDP’den konuya dair yapılan açıklama şöyle:

Partimize ve vekillerimize dönük gözaltı ve tutuklama operasyonlarına karşı Kadıköy rıhtımda yapılan Kadın eyleminde gözaltına alınan arkadaşlarımızın tutulduğu Kadıköy rıhtım polis karakolu önünde bekleyen parti üyelerimize ve dostlarımıza polis destekli faşist bir grup tarafından saldırı düzenlendi. Bir arkadaşımız saldırıda yaralandı. Saldıran grup püskürtüldükten sonra polis içinde vekilimiz Hüda Kaya’nın da olduğu kitlemize saldırdı. Ayrıca gözaltı takibi yapan avukatlarımız da darp edilerek karakoldan dışarı atıldı. Gözaltındaki arkadaşlarımızın gözaltı süreci devam etmektedir. Provakasyona mahal vermemek icin kitlemiz dağılmıştır.”

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×