Karna saplanan öfkeyle utanç karışımı bir ağrı. Derken ferah bir nefes.
Evet, meclisteki görüntüler korkunç. 
AKP’li kadın vekillerin Aylin Nazlıaka’ya, Şafak Pavey’e, Pervin Buldan’a yaptıkları utanmayı bilen herkesi yerin dibine sokmuştur herhalde. 
Twitterda, televizyonda, haberlerde sanki olay bir saldırı değilmiş, karşılıklı bir kavgaymış gibi “kadınlar meclisin ortasında saç başa birbirine girdi” heyecanları. 
Tribünden geviş geviş gülerek kadın partidaşlarının başarısını izleyen AKP’li erkek vekillerin yüzlerindeki sefa gevrekliği. 
Karna saplanan öfkeyle utanç karışımı bir ağrı.
Ama burnumuz bata bata yuvarlandığımız bu bok çukurunun içinde bir kadın daha vardı dün. 
Ferah bir nefes gibi. 
O kadar ferah ki dinlerken bir an için başka bir zamandan bugüne düşmüş gibi geliyor insana. 
Halbuki bu dupduru ve hakiki kadın da bugün. 
O da 2017. 
O da şimdi. 
Unutmamızı istedikleri tam bu galiba.
Yavuz şunları söyledi: 
"İlk defa geldim, daha önce gelmediğim için çok pişman oldum, bu benim için kendi içimde bir yolculuk aslında. İçimdeki bazı şeyleri tartmak için geldim buraya. Ben etnik olarak Türküm, Müslümanım Sünniyim ve Hanefiyim. Buralara biraz uzağım. Ama yıllarca bu acıların ortak olduğunu fark edemediğimiz için neden ben buraya gelip ağlamadım diye çok üzüldüm. Yani bu kendimle bir nevi hesaplaşma. Çok bilmiyorum bu çevreleri. 
Yani meseleyi de medyadan takip ediyorum. İnsanlar arasında hiçbir fark olmadığını ve her masumun her insanın canının kutsal olduğunu anlamak için biraz uzun yıllar aldı maalesef. Bu yüzden çok üzgünüm. Ermeni kardeşlerimizden de ben mensup olduğum mahalle adına çok çok özür diliyorum. Bu ülkede benim kadar rahat yaşama hakkına sahip olana kadar bundan sonra Allah'ın izniyle yanlış tarafta olmayacağım, doğru tarafta olacağım. Bir daha bu insanların kılına bile zarar gelirse ben inşallah onların yanında olacağım."
5harfliler.com
 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×