Kayapınar,Yenişehir ve Çukurca belediyelerine kayyum atandı
 Diyarbakır’ın merkez DBP’li Kayapınar Belediyesi Eşbaşkanı Mehmet Ali Aydın ile Yenişehir Belediyesi Eşbaşkanı Selim Kurbanoğlu’nun dün çıkarıldıkları mahkemece tutuklanması ardından her iki belediyeye de kayyum atandı. 3 Aralık tarihinde yapılan operasyonda gözaltına alınan ve tutuklanan Çukurca Belediye Eş Başkanı Servet Tunç’un yerine de kayyum atandı
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 7 Aralık tarihli yazısı ve İçişleri Bakanlığı’nın aynı tarihli onayı doğrultusunda Diyarbakır Valiliği tarafından 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 45’inci maddesinin ikinci fıkrası ile 46’ncı maddesi uyarınca alınan kararda, Kayapınar Belediyesi’ne Kayapınar Kaymakamı Mustafa Kılıç kayyum olarak atandı. Yine aynı doğrultuda Yenişehir Kaymakamı Mehmet Özel Yenişehir Belediyesi’ne kayyum oldu. 
Hakkari’nin Çukurca ilçesinde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan ve dün çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklanan Tunç, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılırken, geçen hafta yayımlanan kaymakamlar kararnamesi ile Çukurca Kaymakamlığına atanan Mehmet Mut belediyeye kayyum olarak atandı.
İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan son görevlendirmelerle birlikte kayyum atanan DBP'li belediye sayısı 41'e yükseldi. Belediyeler arasında 3 büyükşehir, Hakkari’nin de aralarında bulunduğu 5 il belediyesi bulunuyor.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×