Kaymakam ‘Evet’ için köylünün tarım destekleme parasını bloke etti!
Tutak’a bağlı 17 köyün tarım destekleme parasına Kaymakamlık tarafından bloke konuldu. Kaymakam Erkan İsa Erat’ın “Evet” çıkması için böyle bir yönteme başvurduğunu iddia edildi. 

Ağrı’nın Tutak ilçesinde çiftçileri tarıma teşvik etmek için verilen teşvik parasına Kaymakamlık tarafından bloke konuldu. 17 köyün Tarım Destekleme parası bankaya yattığı halde çiftçiler, paralarını çekemiyor. 

KAYMAKAM PARAYI ‘EVET’ İÇİN ELDE TUTUYOR İDDİASI 
Daha önceki seçimlerde HDP’ye yüksek orada oy çıkan söz konusu köylerin, destek paralarına İlçe Kaymakamı tarafından bloke konulduğunu ifade eden görevden uzaklaştırılan Ağrı İl Genel Meclis Başkanı Ali Öztürk, Kaymakam Erkan İsa Erat’ın “Evet” çıkması için böyle bir yönteme başvurduğunu savundu. Köy muhtarları ile defalarca toplantı alan Erat’ın, “Evet” çıkmaması durumunda köylere para vermeyeceğini söylediğini aktaran Öztürk, kaymakamın bu baskı yöntemini sık sık kullandığını söyledi. 

İLÇE TARIM ‘TERÖR SORUŞTURMASI’ DEDİ
Söz konusu blokenin gerekçesi halen muhtarlara iletilmezken, İlçe Tarım Müdürlüğü’nün sözlü bir şekilde “Terör soruşturması” gerekçesini öne sürdüğünü belirtti. 
dihaber.net
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×