Kayseri’de HDP’den sonra DİSK, EMEP ve CHP binalarına da provakatif saldırılar..
Kayseri’de bu sabah gerçekleştirilen ve 13 askerin hayatını kaybettiği bombalı saldırı sonrası kentte HDP, EMEP ve DİSK binalarına saldırı gerçekleştirildi. CHP’li gençler de darbedildi.
İlk olarak HDP parti binasının camlarını taşlayan ve binayı ateşe veren bir grup bina içindeki yurttaşlara linç girişiminde bulundu.

Polis ve itfaiye parti tabelasını sökerken bina dışında beklemeye devam eden grup, “Dişe diş kana kan intikam” sloganı attı.
HDP il binasına yönelik saldırının ardından Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan kitlenin CHP Kayseri il binasına yürümek istediği, polislerin bina etrafında güvenlik önlemi aldığı bildirildi. CHP üyesi gençlerin de darbedildiği bilgisi ulaştı.

CHP GENÇLİK KOLLARI BAŞKANINA SALDIRI

Kayseri’de bu sabah çarşı iznine çıkan askerlere yönelik bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıya tepki gösterileri devam ederken, Cumhuriyet Meydanı'nda CHP Kocasinan Gençlik Kolları Başkanı Cemre Doğan ve yanındaki partililer kalabalık grubun saldırısına uğradı. Saldırganlara engel olmakta zorlanan polis, havaya ateş açarak kalabalığı dağıtmak istedi. Ancak kalabalık dağılmayınca olay yerine çağrılan Çevik Kuvvet güvenlik koridoru oluşturdu. Cemre Doğan güvenlik önlemleri altında otomobiline bindirildikten sonra kalabalık da dağıldı.


Emek Partisi (EMEP) Kayseri İl Örgütü binasının da kapısının kırıldığı ve saldırganların içeri girdiği bildirildi. Binada kimse olmadığı belirtildi.

Kayseri’de son olarak DİSK binasına da saldırı gerçekleştirildi. (Evrensel)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×