Kazık atmadığınız bir o kalmıştı!
 Salih Müslim, AKP Hükümeti’nin konuğu olarak defalarca Türkiye’ye davet edildi, özel ağırlama yapıldı, Başbakan’la ve Bakanlar’la baş başa randevular verildi, MİT Türkiye’de olduğu süre boyunca koruma verdi ama şimdi tüm bunlar olmamış gibi hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Hem de terör suçlamasıyla. 

BAŞBAKAN'LA SIR GÖRÜŞME
Suriye'nin kuzeyindeki önemli yerel aktörlerden biri olan PYD, Suriye savaşının başından bu yana Ankara'nın doğrudan görüştüğü bir oluşum. Eşbaşkan Salih Müslim, Ankara'nın Kuzey Irak'tan Kuzey Suriye'ye PYD militanlarının geçişi için koridor açtığı günlerde RTE rejimi tarafından baştacı edilmişti. 2013 yılının Temmuz ayında ise bizzat Erdoğan Rejimi tarafından Türkiye'ye davet edildi. Basından kaçırılan bu ziyarette Müslim'i, bizzat RTE'nin talimatıyla MİT elemanları korudu. Lüks otelde ağırlanan PYD lideri aradan 20 gün geçmişti ki, bir kez daha Türkiye'ye geldi. Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu dahil olmak üzere birçok AKP'li isimle görüştü. Davutoğlu cephesinden görüşmeyle ilgili bilgi verilmedi. AKP'li vekillerin program dışı buluşmalarına dair fotoğraflar basında bile yer aldı. 

ERDOĞAN'LA EVİNDE GÖRÜŞTÜK!
Dahası da vardı tabi. Salih Müslim bizzat Recep Tayyip Erdoğan’ın evinde ağırlandı. 
Bu görüşmeyi, PYD, PKK'nın Suriye kolu olarak terör örgütü ilan edildikten sonra bizzat Salih Müslim şu sözlerle ifşa etmişti: Erdoğan'la evinde görüşüyoruz, sonra arkamızdan terörist diyor! Duruşunuza açıklık getirin.

AKP MİLLETVEKİLİ MÜSLİM'LE YEMEKTE
Erdoğan'ın ilişki kurduğu kişilerle görüşen, ilişkiyi bozduğu kişilerden selam sabahı kesen AKP vekilleri de Müslim'le oldukça samimi pozlar verdi. AKP milletvekili ve Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, daha geçtiğimiz yıl, CNN Türk sunucusu Şirin Payzın'ın da bulunduğu akşam yemeğinde Salih Müslim'le görülmüştü.
ŞİMDİ TERÖRİST
Salih Müslim’i evinde ağırlayan Erdoğan, ani bir karar değişikliğine gitti ve dün olduğu gibi bugün de PYD’nin başında olan Salih Müslim’i terörist ilan etti. Erdoğan Rejimi’nin kontrolündeki yargı da anında bu yeni duruma uyum sağlayarak Salih Müslim hakkında yakalama kararı çıkardı.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×