Kefenin cebi varmış: FETÖ’nün 62 bin gayrimenkulü çıktı
 Şu ana kadar örgütün elinde değeri milyarlarca lira ile ifade edilen 62 bin 317 gayrimenkul olduğu belirlenmiş.
Örgüte üye olanların taşınmazlarını kaçırmalarını engelleyen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, FETÖ’nün himmet paraları ile kurduğu  servetine bir gecede bloke en ağır darbeyi vurmuş oldu.  
Bu gayrimenkuller içinde yurt, okul, üniversite ve örgüt evi ile birlikte 4 bin 548 mülk devletin envanterine geçirilmiş oldu.

Sabah’ta yer alan habere göre, Maliye Bakanlığı 6 bin 619, adli merciler ise 49 bin 228 taşınmazın örgüte ait olduğunu belirledi. FETÖ’nün bir önceki satış işlemini de mercek altına alan bakanlık yetkilileri Kayyum atanmış şirketlerin kayyum atanmadan önce devrettiği şüpheli 6 bin 470 gayrimenkulü de tespit ederek örgütün mülk kaçırmasının önüne geçti.
Tespit işleminin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerinin hummalı çalışması sonucu bloke işlemi uygulanarak örgütün tüm mal varlığına yönelik satış işlemlerinin iptali gerçekleştirildi.

Buna göre FETÖ’ye ait 62 bin 317 adet gayrimenkule AKP iktidarı el koymuş oldu. İçinde yurt, okul, üniversite ve örgüt evi bulunan mülklerin 4 bin 548’i devlet envanterine geçirildi.
Taşınmazların 2 bin 381 adeti Hazine’ye, 2 bin 167 adeti Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne devredildi.

Bu servet bir cepten alınıp, öbür cebe geçirilirken,  operasyonların devam edeceğini düşünürsek bu sayı daha da artacak demektir.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×