Kenan Evren Bulvarı’nın yeni ismi tam tımarhanelik!
“Adana’daki Kenan Evren Bulvarı‘nın adı değiştirildi” diye bir haber okuyunca insanın içi bir hoş oluyor tabii.
Diyorsunuz ki,
“Hah işte! Darbeci katilin adını bulvardan çıkardılar!..” 
Ama bizim memlekette hayırlı bir iş olur mu?
Bir faşist gider, diğeri gelir…
Evet, Adana’da da böyle oldu.
Bulvarın adı 
Devlet Bahçeli Bulvarı olarak değiştirildi.
Kenan Evren yazan levhalar söküldü, yerine yenileri monte edildi.
Böylece, 12 Eylül darbesinin zeminini hazırlayan eli kanlı faşist partinin başkanının adı, Kenan Evren’in yerini almış oldu…

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi, ağustos ayı ilk olağan toplantısında 15 Temmuz’daki darbe kalkışmasını oy birliğiyle kınarken, MHP’li Başkan Hüseyin Sözlü’nün teklifiyle 12 Eylül 1980 askeri cuntasının lideri Kenan Evren’in adını taşıyan bulvar adının Devlet Bahçeli Bulvarı olarak değiştirilmesi kararlaştırıldı.
Meclis kararına göre, Çukurova İlçesi’ndeki Kenan Evren Bulvarı ile devamındaki Adnan Kahveci Bulvarı, yeni yapılacak Devlet Bahçeli Köprüsü’nü takiben Yüreğir İlçesi’ndeki Yeşil Bulvar’a bağlandı.
Bu üç bulvara MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin adının verilmesine ilişkin teklif Meclis üyelerince oy çokluğuyla kabul edildi.
devlet_bahceli
LEVHALAR YENİLENDİ
Meclis kararının ardından Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Trafik ve Sinyalizasyon Şube Müdürlüğü ekipleri ve zabıta ekipleri Toros ve Mahfesığmaz mahallelerinden geçen bulvarda Kenan Evren yazan levhaları söktü.
Görevliler, aynı gün Devlet Bahçeli Bulvarı yazan levhaların montajını gerçekleştirdi.

Başkan Sözlü, Adana’ya kazandırdıkları Devlet Bahçeli Bulvarı’nın toplam uzunluğunun 9 bin 950 metre olduğunu, Van’daki 7 kilometrelik uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun bulvarı olarak kabul edilen İskele Caddesi’ni geride bıraktığını açıkladı…
redaktif.com

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×